[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رشد اجاره؛ افت درآمد، روزنامه شیراز نوین

رییس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت ارایه لایحه‌ای از سوی دولت در خصوص تعیین سقف و کف برای نرخ اجاره‌بها تأکید کرد و گفت: رشد نرخ اجاره‌بها با توجه به رکود عمیق مسکن و نبود ساخت‌و‌ساز در ماه‌های اخیر قابل پیش‌بینی بود.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دلایل رشد 9.9درصدی نرخ اجاره‌بها در ماه‌های اخیر گفت: بارها در خصوص گرانی مسکن و اجاره‌بها با ادامه شرایط فعلی به دولت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی هشدار داده شده بود.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رکود عمیق مسکن بر گرانی اجاره‌بها تأثیر داشته است افزود: توقف ساخت‌و‌ساز در حوزه مسکن علاوه بر تأثیر بر افزایش حباب نرخ مسکن بر بازار اجاره‌بها نیز اثر منفی داشته است.
گرانی دوباره اجاره‌بها دور از ذهن نیست
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه با توجه به نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات رشد بیش از 9‌درصدی نرخ اجاره‌بها نیز دور از ذهن نیست تصریح کرد: ورود ضربتی دولت به بحث تنظیم بازار اجاره‌بها قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات برای جلوگیری از بزرگ‌تر شدن نرخ‌ها ضروری است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی نقش مهمی ‌برای مقابله با نرخ‌های نجومی ‌اجاره‌بها دارند گفت: گزارش‌گیری از دستگاه‌های نظارتی در خصوص نحوه عملکرد در حوزه بازار اجاره‌بها از سوی کمیسیون عمران مجلس در هفته آتی صورت خواهد گرفت.
حاشیه‌نشینی نتیجه ناتوانی در خرید خانه در شهرها است
رضایی با تأکید بر اینکه مطالبه جدی کمیسیون عمران مجلس از دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی تلاش در راستای کاهش حباب قیمتی در بازار مسکن و اجاره‌بها است افزود: در شرایط فعلی همزمان با رشد قیمت مسکن، بر جامعه اجاره‌نشین و همچنین حاشیه‌نشین کشور افزوده خواهد شد.
وی ادامه داد: دولت به‌جای اینکه در آینده منابعی را برای رفع معضلات حاشیه‌نشینی هزینه کند اکنون باید این منابع را برای ساماندهی نرخ‌ها به بازار مسکن تزریق کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد مجدد نرخ اجاره‌بها در خرداد و تیرماه است گفت: برای عدم تحقق این پیش‌بینی‌ها دولت از همین امروز باید عزم خود را جزم کرده و با ایجاد ثبات قیمتی در بازار مسکن از صعودی شدن نرخ‌ها جلوگیری کند.
دولت لایحه‌ای برای ساماندهی نرخ اجاره‌بها به مجلس ارسال کند
وی همچنین از آمادگی کمیسیون عمران مجلس برای بررسی لایحه دولت در خصوص تعیین سقف و کف برای نرخ اجاره‌بها در مناطق مختلف کشور خبر داد و افزود: عدم ورود مجلس به تدوین چنین طرحی به علت رعایت بار مالی احتمالی آن است.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با برگزاری نشست‌های مستمر در کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی راهکارهای ثبات قیمت اجاره‌بها و تنظیم نرخ‌ها در بازار مسکن پیگیری خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی