[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

با این روند به زمان‌بندی بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نمی‌رسیم، روزنامه شیراز نوین

معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: اگر بانک‌ها روند پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه را تسریع نکنند، به زمان تعیین‌شده برای پایان بازسازی نمی‌رسیم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، عزیز‌الله مهدیان در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه که امروز (30اردیبهشت) در استانداری کرمانشاه برگزار شد گفت: برای اتمام عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده سقف زمانی مشخص شده است که باید دست به دست هم دهیم و کارها را پیش ببریم تا در موعد تعیین‌شده شاهد پایان بازسازی باشیم.
وی با بیان اینکه بانک‌ها در این مدت فعالیت و حجم کار زیادی داشته و زحمت فراوانی کشیده‌اند افزود: بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز زلزله‌زدگان باید بیش از ۶۰۰هزار عملیات بانکی انجام دهند.
مهدیان با تأکید‌بر لزوم تسریع روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها خاطرنشان کرد: اگر این روند موجود ادامه داشته باشد پاسخگوی زمان تعیین‌شده بازسازی نخواهیم بود. وی گفت: باید سرعت کار پرداخت تسهیلات دو برابر شود تا زمان از دست نرود.
مهدیان اظهار کرد: از سوی دیگر مردم نیز نگران افزایش قیمت و رشد هزینه‌ها در جریان ساخت و ساز هستند و باید پول زودتر به دست آنها برسد.
معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور یادآوری کرد: ۴۰‌هزار مورد تسهیلات واحد احداثی، ۴۰‌هزار وام معیشتی و ۶۰‌هزار وام تعمیرات باید به زلزله‌زدگان پرداخت شود که هریک چندین مرحله دارد.
وی تعداد پرونده‌هایی که تا کنون برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده را حدود۹۰ هزار مورد اعلام کرد که از این تعداد نزدیک به ۲۷ تا ۲۸ هزار مورد آن هنوز عقد قرارداد نشده است. به گفته این مسئول
عمده مواردی که عقد قرارداد نشده  به ترتیب مربوط به بانک‌های مسکن، ملی، سپه، ملت، کشاورزی، تجارت و صادرات است.
مهدیان گفت: به غیر از حدود ۹۰ هزار موردی که به بانک‌ها معرفی شده، تعدادی پرونده معرفی نشده هم داریم که با احتساب آنها حدود ۱۰۵‌هزار مورد پرداخت تسهیلات خواهیم داشت که باید تعیین تکلیف شوند. معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: اگر پرداخت این تسهیلات که در دو بخش تعمیری و احداثی هستند انجام نشود، مردم هم کار را شروع نخواهند کرد.
وی مشکل دیگر پیش روی پرداخت تسهیلات بازسازی را به‌موقع آزاد نشدن اقساط تسهیلات دانست و تأکید کرد: گاهی بانک‌ها فقط چند سهمیه را در روز آزاد می‌کنند و تسهیلات به موقع به دست مردم نمی‌رسد.
مهدیان عدم پرداخت وام پیلوت خصوصاً برای واحدهای تجاری و همچنین کندی روند پرداخت تسهیلات معیشتی را از دیگر مشکلات موجود دانست و خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در این خصوص شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی