[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

برای طرح تحول سلامت نگرانیم، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی معتقد است رییس جمهور باید دقت نظر بیشتری درباره کابینه خود داشته باشد و اگر وزیری خسته یا ناامید است می‌تواند جایگزین شود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گذشت یک سال از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم درباره عملیاتی شدن وعده‌های انتخاباتی وی گفت: با روی کار آمدن ترامپ قضیه برجام که مهم‌ترین موضوع سیاست خارجی در کشور ما محسوب می‌شد رو به افول گذاشت و با خروج آمریکا از برجام به اهدافی که در این خصوص می‌خواستیم نرسیدیم.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه توقعی که دولت از اروپایی‌ها داشت تا حد زیادی محقق نشد عنوان کرد: قرار بود در حوزه سیاست خارجی با گذشت و چشم‌پوشی از بسیاری از منافع خود در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، فضای جدید سیاسی و اقتصادی در منطقه و بین‌الملل داشته باشیم که اسم آن را روح برجام گذاشتیم.
وی افزود: اما اروپایی‌ها نه تنها خود به این تعهدات عمل نکرده و در حوزه سرمایه‌گذاری ضعیف ظاهر شدند، بلکه برخی شرکت‌های آنها اعلام خروج از قرارداد با ایران می‌کنند.
جمالی نوبندگانی ادامه داد: البته از طرف دیگر در برخی حوزه‌های برجام نیز موفق عمل شد مثلاً در حوزه کشتیرانی، گمرک و غیره بسیاری از مشکلات برطرف شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه در خصوص سایر حوزه‌های سیاست خارجی و اقدامات دولت دوازدهم بیان داشت: با حضور بن سلمان در رأس حکومت آل سعود، عربستان سعودی به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های کشور محسوب شد و بحرین و امارات مواضع تندتری نسبت به ایران گرفتند.
وی همچنین تصریح کرد: هنوز برخی مشکلات مرزی ما با افغانستان به خصوص درباره آب هیرمند وجود دارد و با ترکمنستان مشکلات گازی داریم که هنوز حل نشده است، در حالی که امیدوار بودیم سفر روحانی و وزرای خارجه میان دو کشور، موضوع را حل کند اما دست‌هایی در داخل و خارج در کار است که این اتفاق نیفتاد؛ همچنین تعاملات با آمریکای لاتین نیز تضعیف شده است.
جمالی نوبندگانی ادامه داد: از سوی دیگر در حوزه داخلی دولت آمار و ارقامی‌ درباره اشتغال می‌دهد اما مراجعاتی که به ما می‌شود حاکی از این است که در اشتغال‌زایی تغییری به وجود نیامده همچنین بدون توجه به نیاز جامعه سالانه یک‌میلیون دانشجو پذیرش و یک‌میلیون فارغ التحصیل می‌شوند که با نیاز جامعه یکسان نیست.
عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی در ادامه با بیان اینکه دولت در حوزه اقتصادی و معیشتی موفق نبوده و تورم همچنان وجود دارد اظهار داشت: تورم در حوزه اجاره‌بها و خرید و فروش مسکن به شدت مشهود است از سوی دیگر در حوزه طرح تحول سلامت به زودی به مشکلات جدی بر می‌خوریم و بدهکاری بیمه‌های درمانی نیز به شدت بالا رفته است، ضمن اینکه مسأله صندوق‌های بازنشستگی هنوز حل نشده است.
وی افزود: خشکسالی‌ها همچنان ادامه دارد و دوران کم‌بارشی را تجربه می‌کنیم و تا کنون 30‌درصد بارش در کل کشور داشته‌ایم شاید خشکسالی دست دولت نباشد اما مدیریت‌ها باید تقویت شود.
عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اخیراً رییس جمهور اعلام کرد برخی وزرا ناامید شده و برخی خسته هستند که جهانگیری نیز در این مورد تلنگر زد لذا معتقدیم اگر رییس جمهور و معاون اول که رییس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور را نیز برعهده دارند، می‌خواهند کشور متحول شود باید در نهایت احترام عذر افراد خسته و ناهماهنگ را بخواهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی