[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

کاهش ارزش پول ملی به تضعیف اقتصاد خانوارها منجر شده است ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی باعث کاهش قدرت خرید خانوارها شده است گفت: اینکه با هر نوسانی در بازار ارز، بازار مواد غذایی نیز تحت‌تأثیر قرار بگیرد قابل پذیرش نیست.
رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی در چند ماه اخیر باعث کاهش قدرت خرید خانوارها شده است گفت: باید پذیرفت به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی بخشی از خانوارها در جامعه با مشکلات معیشتی روبرو هستند و گرانی‌های اخیر شرایط را سخت‌تر کرده است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مستمری که به خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت می‌شود با توجه به افزایش قیمت‌های اخیر بسیار ناچیز است و باید در این رابطه تدابیری اتخاذ شود.
ضرورت برنامه‌ریزی کوتاه و میان مدت نیز برای تقویت اقتصاد خانوارها
نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، افزود: علاوه‌بر کارها و برنامه‌های اقتصادی که در زمینه اقتصاد کلان انجام می‌شود باید برنامه‌های کوتاه و میان مدت نیز برای تقویت اقتصاد خانوارها داشت. 
زارع در ادامه گفت‌و‌گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان سال‌ها است که بدعهدی و کارشکنی می‌کنند و تلاش می‌کنند به اقتصاد ایران ضربه وارد کنند بنابراین باید برنامه مقابله با دشمنان به نحوی باشد که در جنگ اقتصادی، معیشت خانوارها تحت‌تأثیر قرار نگیرد و با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به توسعه دست یافت.
وی گفت: تأمین معیشت و اقلام خوراکی مورد نیاز خانوارها یکی از اولویت‌های بدیهی و اساسی کشور است و انجام این مهم هرچند کار بزرگی بوده اما ممکن است چرا‌که ظرفیت‌های قابل توجهی در کشور برای تأمین اقلام خوراکی خانوارها وجود دارد.
زارع تصریح کرد: اینکه با هر نوسانی در بازار ارز، بازار مواد غذایی نیز تحت‌تأثیر قرار بگیرد، قابل پذیرش نیست چرا‌که قیمت بسیاری از کالاهای خوراکی بسیار کم از موضوع نرخ ارز متأثر می‌شود.  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه در ماه رمضان قرار داریم باید دولت تمهیداتی اتخاذ کند تا حداقل به بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی که از حقوق‌های پایین و کم‌تر از دو میلیون تومان برخوردارند سبد کالا پرداخت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی