[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

شهید جمهور با مردم و انقلاب صادق بود ، روزنامه شیراز نوین

مردم شیراز پنجشنبه شب برای چندمین بار در پنج روز گذشته برای بزرگداشت یاد رئیس‌جمهور شهید خود در آستان احمدی شاهچراغ(ع) گرد آمدند و سوگواری کردند؛ در شام غریبان شهدای خدمت، تولیت این آستان مقدس به بیان ۱۰ ویژگی شاخص شهید جمهور پرداخت.
به گزارش ایرنا، شبستان امام خمینی(ره) حرم شاهچراغ(ع) میزبان مراسم سومین روز شهادت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان او در سانحه هوایی یکشنبه گذشته بود و مردم شیراز از زن و مرد و اقشار مختلف مجاور حرم حضوری پررنگ و خودجوش در این مراسم داشتند.
تولیت آستان حضرت احمد بن موسی(ع) در این مراسم سوگواری که پس از نماز مغرب و عشا آغاز شد و تا ساعتی مانده به نیمه شب ادامه یافت، به بیان ۱۰ ویژگی شاخص رئیس‌جمهور شهید پرداخت و گفت: عظمت مصیبت وارد شده به ملت ایران برای از دست دادن چنین مؤمنی است که در عصر خود الگو و نمونه بود.
حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری نخستین ویژگی آیت‌الله رئیسی که زیربنای همه ویژگی‌های او بود را تقوا و ارتباط پیوسته با خدا عنوان کرد که ریشه دیگر رفتارها و شاخصه‌های رئیس‌جمهور شهید بود.
وی افزود: آیت‌الله رئیسی انسانی بود که نه ریا در اقدامات و فعالیت‌های او دیده می‌شد و نه کبر و غرور داشت و این برآمده از درجه بالای ایمان در اوست.
او با اشاره به دیدار ۲۰ سال گذشته خود با آیت‌الله رئیسی در زمانی که آن‌گونه پست و مقامی در کشور نداشت، گفت: بار دیگر که وی را در ۲ سفر استانی به فارس ملاقات کردم، همان سید ۲۰ سال گذشته بود و داشتن بالاترین پست اجرایی کشور تأثیری در او نگذاشته بود.
او دیگر ویژگی شاخص رئیس‌جمهور شهید را صداقت و صادق‌الوعد بودن عنوان کرد و ادامه داد: آیت‌الله رئیسی با مردم، انقلاب اسلامی، آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه صادق بود. کلانتری اضافه کرد: هرکس در جمهوری اسلامی سمتی را به عهده می‌گیرد، با ولی‌فقیه، آرمان‌های انقلاب، شهدا و جانبازان پیمان بسته است و نمی‌تواند در پناه این پُست‌ها راه دیگری برود؛ رئیس‌جمهور شهید تا آخرین لحظه عمر خود بر اساس همین پیمان رفتار کرد. تولیت آستان حضرت احمد بن موسی(ع) خستگی‌ناپذیری و خدمت به خلق خدا را از دیگر ویژگی‌های او برشمرد و اظهار کرد: خدمت به خلق از عبادات خداوند است که در عمل از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی بود.
وی با اشاره به احادیثی درباره اهمیت خدمت به خلق، گفت: بنا به احادیث شیعی و اهل سنت، زمانی که حضرت موسی(ع) از خداوند می‌پرسد، اگر تو بنده بودی برای خدای خود چه‌کار می‌کردی، خداوند فرمود اگر من عبد بودم، به بندگان خدا خدمت می‌کردم. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: یک بنده را به خاطر برداشتن شاخه خاری از راه مسلمانان وارد بهشت می‌کنند.
کلانتری با اشاره به برخی خدمات ارزنده رئیس‌جمهور شهید مانند ساخت یا آغاز به ساخت ۲ و نیم میلیون واحد مسکونی، گفت: حال اگر کسی کمر همت ببندد و به یک ملت ۹۰میلیونی خدمت کند و علاوه بر آن دل امت اسلام را شاد کند، عظمت بالایی دارد.
وی دیگر ویژگی شهید آیت‌الله رئیسی را امیدواری و امیدآفرینی عنوان کرد و گفت: این ویژگی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب نیز است که در جامعه یأس و ناامیدی ترویج نشود.
کلانتری افزود: نرفتن به حاشیه‌ها از دیگر ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید بود. در مدت فعالیت او تهمت و تخریب‌های بسیاری به او زده شد، اما حاضر نبود از خود هم دفاع کند؛ چون معتقد بود که نظر رهبر معظم انقلاب این است که به این حاشیه‌ها وارد نشود تا دل مردم غمگین نشود و این امر برخاسته از دیگر ویژگی، یعنی اوج ولایت‌مداری اوست.
وی اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، عمر آیت‌الله رئیسی یک‌سره به تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم و کشور سپری شد.
تولیت آستان حضرت احمد بن موسی(ع) گفت: دشمن‌ستیزی از دیگر ویژگی‌های این رئیس‌جمهور شهید ایران بود؛ در عرف بین‌المللی خنده و اخم، راه رفتن و اشاره‌های شخصیت‌ها معنا دارد؛ آیت‌الله رئیسی در ۲ بار سخنرانی خود در سازمان ملل قرآن را بوسیدند و بر سر گذاشتند و این حرکت دنیای اسلام را تسخیر کرد و عکس سردار شهید سلیمانی را در برابر رسانه‌های استکباری بالا برد و این صدها پیام دارد.
وی در پایان اظهار کرد: اگر ویژگی‌های دیگر را در کنار استکبارستیزی و دشمن‌ستیزی او بگذاریم، مصداق آیه اشدا علی الکفار رحماء بینهم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی