[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

ترویج معنویت در پرتو شهدا، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین بزرگداشت دهمین سالگرد سیدالشهدای مقاومت فارس در گلزار شهدای شیراز برگزار شد. آیین بزرگداشت دهمین سالگرد عروج سردار شهید حاج عبدالله اسکندری سیدالشهدای مقاومت فارس، در جوار آرامگاه این شهید والامقام در گلزار شهدای شیراز هم‌زمان با ایام سوگ شهید جمهور و همراهانشان و گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در شیراز برگزار شد.
این آیین معنوی با حضور پررنگ مردم ولایت‌مدار «شیراز؛ سومین حرم اهل‌بیت(ع)» و مدیریت ارشد شهری شیراز و شورای اسلامی شهر و دیگر مسئولان همراه بود.
رئیس انجمن راویان فجر فارس در این آیین ضمن گرامیداشت سالروز سوم خرداد به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد طلایی دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: رزمندگان استان فارس و گردان‌های تیپ ۳۵ امام سجاد(ع) و گردان‌های تحت امر ارتش در عملیات جانانه و سخت آزادسازی خرمشهر بسیار خوش درخشیدند و رزمندگان بسیاری در دیار فکه در خلال این عملیات شهید شدند. 
سردار سیدرضا متولی ادامه داد: اولین کسانی که وارد خرمشهر شدند، رزمندگان استان فارس بودند. وی گفت: سردار شهید حاج عبدالله اسکندری از جمله این رزمندگان و جان‌برکفان بود که زندگی عارفانه و ساده‌ای داشت و در مبارزات قبل از انقلاب اسلامی شرکت کرد و به محض پیروزی انقلاب اسلامی برای حفظ امنیت جذب سپاه شد.
این یادگار دفاع مقدس و هم‌رزم شهدا با اشاره به اینکه اولین مسئولیت سردار شهید اسکندری در سمت فرماندهی سپاه شهرستان لار بود، خاطرنشان کرد: سردار شهید اسکندری سکان‌دار انقلابیون لار شد و سپاه را تأسیس و فرمانده سپاه شد و پس از وقوع قائله کردستان به دلیل اینکه فرمانده سپاه در شهر لار بود، اما خود را در مقطعی به کردستان می‌رساند و در دفاع مقدس و در ابتدای این دوره نقش بسیار مثبتی داشت. متولی اظهار کرد: سردار شهید اسکندری شخصیتی بی‌ادعا و پای کار بوده و فردی مجاهد، خستگی‌ناپذیر و فرماندهی بسیار مهربان بود؛ به گونه‌ای که در هرکجا که این منصب را داشت، هیچ‌کس هیچ خاطره تلخی از وی نداشت و با نیروهای زیر دست خود با مهربانی رفتار می‌کرد و بسیار ساده‌زیست بود. وی افزود: سردار شهید اسکندری دارای روحیه انقلابی، مخلص و خدوم به تمام معنا بود و این‌گونه شهادتی نصیب وی شد. رئیس انجمن راویان فجر فارس در ادامه سخنان خود به رشادت‌های سیدالشهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور شهید اشاره و تصریح کرد: در طول تاریخ این موضوع را شاهد نبوده‌ایم که رئیس‌جمهور یک کشور از بین برود و چندین و چند کشور عزای عمومی اعلام کنند و در هیچ‌جای دنیا این موضوع را ندیده‌ایم که مردم آن برای رئیس‌جمهور کشور دیگری سوگوار باشند و اشک بریزند.
متولی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، ما فرد جامع‌الاطرافی را از دست داده‌ایم و در روزی جست‌وجوی ایشان دوهزار نفر با امکانات و تجهیزات کامل به دنبال ایشان بودند. وی بیان کرد: در مراسم تشییع شهید رئیسی همه آمدند، اما مردم بدانید وظیفه سنگین و سختی پیش رو داریم و باید تلاش و کار شود تا راه و عَلم شهید جمهور ادامه داشته باشد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی