[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

جمع‌آوری ۱۶هزار انشعاب غیر مجاز ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز گفت: طی ماه‌های گذشته 16‌هزار انشعاب غیر مجاز برق در شیراز جمع‌آوری و بالغ‌بر 9‌هزار مورد انشعاب برق غیر مجاز در این شهر به انشعاب قانونی تبدیل شد. مهندس جلال زراعت‌‌پیشه، دوشنبه در حاشیه همایش بررسی عملکرد و تجلیل از برگزیدگان بازرسی شرکت توزیع نیروی برق شیراز به خبرنگار ایرنا گفت: کاهش چشمگیر میزان تلفات برق از 16.06 به 8.34 درصد ازجمله فعالیت‌های شاخص در مصرف بهینه انرژی در حوزه برق شیراز بوده است. وی اهداف و استراتژی‌های شرکت و ضرورت مدیریت مصرف و پیک‌سایی در سال 97 را یادآور شد و گفت: تعویض 30‌هزار کنتور و لوازم اندازه‌گیری معیوب مشترکان و بازدید و آزمایش بیش از 150هزار دستگاه، لوازم اندازه‌گیری مربوط مشترکان در همین زمینه انجام شده است.
وی با تأکیدبر لزوم به‌روزرسانی آموزش‌ها در حوزه ایمنی برق و انرژی گفت: میزان آموزش پرسنل پیمانکار در سازمان فنی و حرفه‌ای استان فارس با مشارکت شرکت توزیع برق شیراز با اعتبار 200میلیون تومان به بیش از 78هزار نفر ساعت رسیده است.
زراعت‌پیشه همچنین کسب مقام برتر در مسابقات مهارت شغلی جنوب و جنوب غرب کشور و تربیت نیروی ماهر و متخصص برای جذب در بازار کار با هزینه شرکت و تعداد خیلی بیشتر از نیاز شرکت را از دیگر اقدامات در جهت افزایش کارایی و بهره‌وری دراین شرکت اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز اضافه کرد: بالغ‌بر 79درصداز کل نقاط خطرناک موجود در شبکه‌های توزیع برق شیراز رفع شده است و کل اعتبارات هزینه‌شده در بخش ایمن‌سازی شبکه و تأسیسات عددی بالغ‌بر 48میلیارد و 700میلیون ریال بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه 17هزار و 457نقطه‌ خطرناک در شبکه توزیع برق شیراز شناسایی و مشکلات خطرآفرین آن که 13هزار و 199نقطه بوده رفع شده است گفت: اقدامات صورت‌گرفته در کاهش حوادث کارآمد بوده و شیب آمار وفور و شدت حوادث به‌عنوان 2شاخص اثرگذار در حوزه‌ ایمنی، نشان‌دهنده‌ تأثیر اقدامات انجام‌شده در این حوزه است.
سعید موثقی، مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری توزیع برق شیراز نیز در این همایش عملکرد ادارات بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری در امورها، مدیریت‌ها و ادارات توزیع برق این شرکت را موفق ارزیابی و اعلام کرد: انجام اقدامات توسط دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری توزیع برق شیراز، موجب بازگشت بیش از 355میلیون کیلووات ساعت انرژی و کاهش حدود 3درصدی تلفات شبکه‌های توزیع برق این شرکت ناشی از اقدامات این حوزه شده است.
مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری توزیع برق شیراز همچنین گفت: هزینه انرژی برگشتی و اخذ خسارت وارده به شبکه‌های توزیع از اقدامات انجام‌شده توسط این دفتر، بالغ‌بر 186‌میلیارد ریال برآورد شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی