[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

لهستان فرصت دوباره برای فارس، روزنامه شیراز نوین

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: استان فارس قابلیت‌های زیاد تجاری و اقتصادی دارد که می‌تواند زمینه‌ساز گسترش مناسبات با کشور لهستان باشد که توسعه و گسترش همکاری‌های مشترک تجاری و اقتصادی استان فارس و کشور لهستان را دنبال می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، محمدصادق حمیدیان، دوشنبه در دیدار با رئیس دفتر آژانس سرمایه‌گذاری و تجارت لهستان در ایران در اتاق شیراز بیان کرد: استان فارس ظرفیت‌های منحصربه‌فردی در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، پزشکی و گردشگری دارد که هر یک از این پتانسیل‌ها می‌تواند زمینه تعامل و همکاری دو طرف را ایجاد کند.
وی افزود: بخش‌هایی از جمله گیاهان دارویی، مصالح ساختمانی، کشت فراسرزمینی، محصولات کشاورزی مانند پسته و کشمش، محصولات دامی و آرایشی و بهداشتی، کاغذ گراف و تحریر، تبادل گردشگر و سرمایه‌گذاری‌های مشترک می‌تواند از زمینه‌های همکاری فعالان اقتصادی استان فارس و کشور لهستان باشد.
حمیدیان اظهار داشت: درحال حاضر مبادلات استان فارس با کشور لهستان صادرات باریجه و واردات کودهای شیمیایی، تجهیزات دندانپزشکی است.
همچنین جاروسلاو کاچینسکی رئیس دفتر آژانس سرمایه‌گذاری و تجارت لهستان در ایران بیان کرد‌: دفتر سرمایه‌گذاری و تجارت لهستان ساختار دولتی دارد و زیرمجموعه وزارت توسعه کشور لهستان است که از دو سال پیش همه سرمایه‌گذاری‌های دولت لهستان از طریق این دفتر در دنیا انجام می‌شود. وی افزود: بعد از برجام و برداشتن تحریم‌های ایران، دولت لهستان پروژه حرکت به ایران را برای توسعه روابط با این کشور آماده و اجرا کرده است.
کاچینسکی با اشاره به همکاری‌های مشترک کشور ایران و لهستان اظهار داشت: پروژه حرکت به ایران موجب شد حجم مبادلات ایران و لهستان از 28میلیون دلار به‌حدود 300میلیون دلار برسد که امکان افزایش این میزان نیز وجود دارد.
وی اضافه کرد: ما به‌دنبال برقراری و ایجاد زمینه‌های همکاری با استان فارس هستیم که این مهم را به‌صورت همکاری‌های مشترک دنبال خواهیم کرد.
رئیس دفتر آژانس سرمایه‌گذاری و تجارت لهستان در ایران ادامه داد: لیست کامل اطلاعات شرکت‌های لهستان را که آماده همکاری با کشور ایران و استان فارس هستند ارائه می‌کنیم تا زمینه‌های مشترک همکاری‌ها بهتر و دقیق‌تر مشخص شود.
کاچینسکی با بیان اینکه لهستان یکی از تولیدکنندگان مواد آرایشی و بهداشتی در اروپاست عنوان کرد: آماده ارائه اطلاعات و همکاری‌های بیشتر و مشترک در زمینه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی، دندانپزشکی، کشاورزی و مواد غذایی با استان فارس هستیم.
وی تصریح کرد: اواخر تابستان امسال میزبان هیئت رسمی تجار و فعالان اقتصادی استان فارس در کشور لهستان هستیم که در این سفر ظرفیت‌های اقتصادی کشور لهستان به آنها معرفی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی