[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

تحقق شعار سال با رونق سرمایه‌گذاری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- شیرازنوین
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مدیریت شهری، می‌تواند از مسیر سرمایه‌گذاری گام‌های مؤثری را در تحقق شعار سال به عنوان نهاد پیشران در توسعه و آبادانی کلان‌شهر شیراز بردارد.
علیرضا اسکندری در یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور، اظهار کرد: رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت؛ این تعبیری بود که مقام معظم رهبری درباره رئیس‌جمهور شهید مطرح نمودند و تعبیری که به درستی بر اهمیت خدمت به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری بار دیگر بیان شد. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: شهرداری شیراز یکی از نهادهایی است که ظرفیت تحقق شعار سال یعنی جهش تولید با مشارکت مردم را دارد؛ شعاری که به مانند سال اخیر، با توجه به وضعیت خاص کشور حول محور اقتصاد است که با آینده‌نگری مقام معظم رهبری سرلوحه کار کشور قرار گرفته و اگر کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی بدان توجه داشته باشند، می‌توان بر موانع موجود فائق آمد. 
اسکندری خاطرنشان کرد: در آخرین نشست آسیب‌شناسی روند سرمایه‌گذاری در شهر شیراز که در بهمن‌ماه سال گذشته بدان پرداخته شد، انتظار است شهرداری شیراز نسبت به ارائه برنامه جامع اقتصادی در خصوص تحقق شعار سال و استفاده از حداکثر توان مدیریت شهری در این امر اقدام نماید؛ ظرفیتی که مدیریت شهری، می‌تواند از مسیر سرمایه‌گذاری گام‌های مؤثری را در تحقق شعار سال، به عنوان نهاد پیشران در توسعه و آبادانی کلان‌شهر شیراز بردارد. وی تأکید کرد: شهرداری شیراز مأموریت ویژه را به تمام مناطق و سازمان‌های تحت پوشش خود در خصوص امر سرمایه‌گذاری ابلاغ کرده و شاهد حاکم شدن ادبیات فنی سرمایه‌گذاری در بدنه مدیریت شهری باشیم. رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: انتظاری که کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری از مدیریت شهری دارد، استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی در پروژه‌های مختلف شهرداری و بهره‌مندی از ظرفیت بی‌بدیل مشارکت شهروندان، یکی از سیاست‌های دوره ششم شورای اسلامی شهر می‌باشد. اسکندری افزود: نقش شهرداری برای ورود شرکت‌های تأمین سرمایه، فراهم نمودن زیرساخت‌هاست که در همین راستا تلاش‌ها برای آغاز فعالیت رسمی صندوق زمین و ساختمان پس از اخذ مجوزات لازم و قانونی در تیرماه سال جاری است تا بتوان از این ظرفیت نیز برای ساختن شهری درخور شهروندان فهیم شهر شیراز استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی