[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

برگزاری کارگاه آموزشی هوش مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی ایران ، روزنامه شیراز نوین

کارگاه کشوری هوش مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی ایران به میزبانی دانشگاه پیام نور فارس برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، دراین کارگاه آموزشی که با حضور جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور استان فارس و به‌صورت ویدئوکنفرانس در دانشگاه پیام نور سراسرکشور برگزار شده بود، شرکت‌کنندگان با بازار سرمایه و نحوه سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شدند.
مدیرعامل شرکت کارگذاری آگاه دراین کارگاه آموزشی که توسط واحد کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور فارس با همکاری کارگذاری آگاه در شیراز برگزار شده بود، گفت: هدف از سرمایه‌گذاری در بورس، افزایش قدرت خرید و حفظ آرامش در آینده است. مهدی طحانی با بیان این نکته که سرمایه‌گذاری در بورس باید با منابع مازاد شخصی فرد صورت گیرد گفت: سرمایه‌گذاری دقیقاً یک برنامه‌ریزی شخصی است که باید نیازهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت هر فرد در آن لحاظ شود.
وی افزود: علی‌رغم اینکه 50سال از فعالیت بورس درکشور می‌گذرد اما هنوز بسیاری از مردم با این بازار سرمایه و فعالیت هزاران شرکت و صنعت فعال در بورس آشنایی ندارند.
مدرس این کارگاه، شرکت در دوره‌های آموزشی‌ و مراجعه حضوری به کارگذاری‌ها و اخذ کد بورسی را برای شروع فعالیت در بورس مهم عنوان کرد و درعین حال به خانواده‌ها پیشنهاد کرد که برای فرزندان خود در شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری بلند‌مدت داشته باشند و سهام شرکت‌های بزرگ را از هم‌اکنون برای آنها خریداری کنند.
طحانی در پاسخ به این سؤال که باید کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ اظهارداشت: سرمایه‌گذاری در بورس شامل سرمایه‌گذاری در فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی و... می‌شود که می‌توان سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فعال در حوزه املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری در بازار آزاد، بازار طلا و سکه و... نیز داشت.
تأکیدبر بررسی شرایط کلان اقتصادی، داشتن دیدگاه بلندمدت، پیگیری مداوم اخبار، جدی نگرفتن شایعات و بررسی روند رو‌به‌رشد شرکت‌ها از سوی فعالان بورس را ضروی دانست و یادآور شد: در خرید و فروش سهام باید با برنامه بود و ضمن دوری از عجله باتعقل اقدام کرد و به تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکی در زمان ورود به بازار پرداخت. لازم به ذکر است در بخش دیگری از این نشست، به سؤالات حاضران توسط برگزارکنندگان کارگاه پاسخ داده شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی