[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

موانع واحدهای راکد صنعتی برداشته می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس رفع موانع تولید و فراهم کردن زمینه برای راه‌اندازی و فعال كردن واحدهای راکد را از مهمترين برنامه‌ها اعلام كرد و گفت: راه‌اندازی واحدهای راکد و نیمه‌فعال، سریع‌ترین راه ایجاد اشتغال و فراهم كردن بستر توليد كالای ايرانی است.
به گزارش روابط‌عمومی شركت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازديد از دو واحد راكد درشهرک صنعتی آب باريک با اشاره به لزوم حركت جهادی برای تحقق منويات رهبر معظم انقلاب در زمينه تحقق اقتصاد مقاومتی و حمايت از كالای ايرانی گفت: درراستای سیاست‌های دولت، برنامه احيای واحدهای راكد و نيز به ظرفيت كامل رساندن واحدهای توليدی در دستوركار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچک و شهرک‌های صنعتی ايران قرار گرفت و در اين زمينه در استان فارس نيز اقدامات مؤثری در زمينه شناسايی اين واحدها و تلاش به‌منظور راه‌اندازی مجدد آنها انجام شده است.
وی گفت: در يک سال اخير 56واحد توليدی راکد و تعطیل مستقر در شهرک‌های صنعتی استان که مستعد راه‌اندازی مجدد بودند، شناسایی و با مشاوره کارشناسان، همکاری بانک‌ها و نيز اهتمام دستگاه‌های اجرايی به چرخه تولید بازگشتند.
فتوحی با بيان اينكه راه‌اندازی واحدهای راکد کمک به حفظ سرمایه ملی است گفت: راه‌اندازی مجدد این واحدها می‌تواند به ایجاد اشتغال بیشتر، رونق فضای کسب و کار و بهبود وضعیت معیشت مردم کمک كند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس عمده‌ترین مشکلات این واحدها را مربوط به عدم بازپرداخت اقساط بانک‌ها، نیاز به نقدینگی و سرمایه در گردش جهت راه‌اندازی و یا به روز کردن تجهیزات خط تولید اعلام كرد و گفت: در اين بخش علاوه‌بر مذاكره با بانک‌های عامل برای همراهی بيشتر 
با بخش توليد و صنعت و اختصاص تسهيلات بانكی، با ورود سرمايه‌گذاران جديد بسترهای مناسبی برای راه‌اندازی مجدد واحد‌های صنعتی به چرخه توليد و اشتغال فراهم شد.
وی با اشاره به وجود تعامل و هماهنگی مناسب در استان برای راه‌اندازی واحدهای راكد گفت: با برگزاری مستمر جلسات کارگروه رفع موانع توليد، از تمامی ظرفيت‌های موجود در استان برای تحقق اين موضوع استفاده شده است.
در اين بازديدها مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس در گفت‌وگو با مديران واحدهای صنعتی، ضمن بررسی آخرين وضعيت اين واحدها درخصوص راهكارهای احيای مجدد و نيز بازگرداندن آنها به چرخه توليد به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی