[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

داربی پایتخت به‌زودی در فوتبال زنان!، روزنامه شیراز نوین

بعداز جریمه اعمال‌شده ازسوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، حالا بیش از پیش دو تیم پرطرفدار پایتخت به‌دنبال تیم‌داری در فوتبال زنان هستند.
به گزارش فوتبال 360، هیئت بدوی صدور مجوز باشگاهی هفته گذشته رسماً نتایج بررسی اسناد و مدارک باشگاه‌ها برای صدور مجوز حرفه‌ای‌شان در سال 24-2023 را اعلام کرد. از میان تمامی تیم‌های ایرانی که در سامانه (AFC) مدارک خود را بارگذاری کرده بودند، فقط باشگاه سپاهان بود که موفق شد مجوز کامل را دریافت کند و آن‌ها موفق شدند تمامی معیارهای (A) و (B) مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را رعایت کنند و هیچ جریمه‌ای را هم متحمل نشدند؛ آن‌هم درحالی‌که دو تیم پرطرفدار پایتخت در زمینه دریافت مجوز کامل درحالی موفق به دریافت این مجوز شدند که حالا باید جریمه هم بپردازند!
استقلال و پرسپولیس بعداز گذراندن روزهای پرالتهاب و پرماجرا، با تسویه بدهی‌های داخلی و خارجی خود و البته تفکیک مالکیتی انجام شده، موفق شدند معیارهای (A) را رعایت کنند اما 
بااین‌وجود، مجوز حرفه‌ای آن‌ها برای حضور در اولین دوره لیگ نخبگان آسیا درحالی صادر شد که دو تیم در زمینه رعایت تمامی پارامترهای موردنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ناموفق بودند؛ به‌طوری‌ که در گزارش هیئت بدوی صدور مجوز آمده است: 
«با توجه به عدم انجام برخی از معیارهای (B)، این باشگاه‌ها برای تعیین میزان و نوع جرائم انضباطی مرتبط با مجوز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع می‌شوند».

 در انتظار تصمیم تاریخی هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال
هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال قرار بود هفته گذشته تشکیل جلسه بدهد که این جلسه به تعویق افتاد اما گفته می‌شود که طی 10 روز آینده این جلسه مهم قرار است به انجام برسد؛ آن‌هم درحالی‌که چند موضوع مهم قرار است در جلسه ارکان مدیریتی فدراسیون فوتبال طرح شود و یکی از آن‌ها، الزام باشگاه‌ها به تیم‌داری در حوزه زنان است. درحال‌حاضر، تنها تیم‌های سپاهان اصفهان، ملوان بندرانزلی و پیکان تهران مشغول تیم‌داری در فوتبال زنان هستند و مجوز کامل صادر شده برای سپاهان بدون پرداخت جریمه، در راستای این موضوع بوده و حالا مسئولان فدراسیون فوتبال به دنبال الزام‌ کردن سایر تیم‌ها برای فعالیت در حوزه زنان هستند.

 سرخابی‌ها و چالش حضور در لیگ برتر!
استقلال و پرسپولیس بعداز جریمه اعمال ‌شده ازسوی کنفدراسیون فوتبال آسیا درحالی با جدیت ویژه در تلاش هستند تا بتوانند فعالیت خود در حوزه زنان را آغاز کنند که فصل گذشته به تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال مردان، سهمیه رایگان حضور در لیگ برتر زنان اهدا می‌شد اما برای حضور در فصل جدید رقابت‌ها، مسئولان سازمان لیگ فعلاً چنین برنامه‌ای ندارند. این مسئله بدان معناست که سرخابی‌ها درصورت ناتوانی در خرید امتیاز یکی از 10 تیم شرکت ‌کننده در این رقابت‌ها، باید کار خود را از لیگ دسته دوم آغاز 
کنند.
آبی‌پوشان پایتخت البته همان‌طور که گفته شد در طول ماه‌های اخیر با یک تیم مذاکرات خود را آغاز کرده‌اند و باید دید طی یک ماه آینده، شرایط چگونه پیش خواهد رفت و استقلال و پرسپولیس در چه وضعیتی فعالیت خود در حوزه زنان را آغاز می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی