[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

اجرای برنامه‌ هدفمند کارآفرینی برای دانش‌آموزان، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه ناحیه‌ی بقیة‌الله شیراز گفت: براساس برنامه‌ تدوین‌شده، امسال شاهد استقرار دائم گروه‌های پزشکی جهادی در محله‌های محروم شیراز با هدف ارائه خدمات به محرومان خواهیم بود. به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سرهنگ دوستدار گفت: بسیج سپاه 2 برنامه‌ی مشخص را تدوین کرده است که امسال آنها را اجرایی می‌کنیم، یکی‌از این برنامه‌ها باعنوان برنامه‌ شهید رهنمون نامگذاری شده و ویژه‌ خدمات‌رسانی در حوزه‌ پزشکی است.
او توضیح داد: تاکنون گروه‌های پزشکی به شکل جهادی و در مناطق و محله‌های محروم حاضر شده و خدماتی را ارائه می‌دادند اما براساس طرح شهید رهنمون، هرمحله به یک گروه پزشکی سپرده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: گروه‌های پزشکی که متشکل از 7 تا 9نفر با تخصص‌های مختلف خواهند بود، در جغرافیای هدف تعیین‌شده، به مدت یک تا سه سال ارائه‌ خدمات درمانی و بهداشتی را دنبال می‌کنند. او با اشاره به وجود 9محله‌ی کمتر برخوردار در محدوده‌ تحت پوشش سپاه بقیة‌الله شیراز گفت: تاکنون 2 گروه و محله‌ی هدف مشخص شده است که به‌زودی کار را آغاز خواهند کرد. دوستدار همچنین از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در حوزه‌ دانش‌آموزی خبر داد و گفت: یکی از مسائل دیده‌شده در سند تحول بنیادین که سال‌هاست در آموزش و پرورش نیز حرف آن وجود دارد اما در اجرا شاهد توفیقات زیادی نبوده‌ایم، بحث اتصال دانش‌آموزان با مساجد بوده است. فرمانده سپاه ناحیه‌ی بقیة‌الله شیراز گفت: در قالب طرح شهید محمدی، این موضوع به‌شکل هدف‌مند و در قالب برنامه‌ حلقه‌ صالحین حوزه‌ دانش‌آموزی اجرایی خواهد شد. دوستدار از دیگر اقدامات مد نظر سپاه ناحیه‌ بقیة‌الله شیراز را اجرای طرحی برای راه‌اندازی مدارس کارآفرین عنوان و اضافه کرد: با توجه به منعطف نبودن
آموزش و پرورش، برای شروع در کنار مدارس و در ایام انتهایی هفته، دانش‌آموزان علاقه‌مند را برای انجام فعالیت‌های خلاقانه جذب خواهیم کرد.
او با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مساجد را به‌عنوان محل آموزش پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: زمینه برای جذب 60 تا 100 دانش‌آموز فراهم شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی