[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

اغلب تجار دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از رفع اختلال سامانه نیما برای ثبت سفارش واردات خبر داد و گفت: براساس ارزیابی‌ها و اظهارات تجار، دلار ۴۲۰۰ تومانی حتی به کسانی که در سال جاری ثبت سفارش کرده‌اند، اختصاص یافته و صرافی‌های مجاز نیز به بازار دلار برگشته‌اند و می‌توانند از طریق خرید از صادرکنندگان، دلار ۴۲۰۰تومانی بفروشند.
یکی از مشکلات به وجود آمده در زمینه واردات اختلال در سامانه ارزی نیما برای ثبت سفارش بود که برخی از تاجران و بازرگانان نگران آن بودند و از سوی دیگر بعضی از آنها نسبت به عدم تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالای خود اعتراض داشتند که محمدحسین برخوردار،  عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، در این زمینه به ایسنا گفت: اختلال در سامانه نیما و مشکلات آن برای ثبت سفارش واردات کالا حل شده و هم‌اکنون از سوی بازرگانان درحال انجام است.
وی افزود: از سوی دیگر نیز صرافی‌های مجاز، به بازار ارزی ورود کردند و به آنها مجوز داده شده با خرید دلار از صادرکنندگان، آن را برای واردات و به‌صورت دلار ۴۲۰۰ تومانی به بازرگانان بفروشند.
برخوردار گفت: اینکه گفته می‌شود دلار ۴۲۰۰تومانی برای واردات اختصاص پیدا نکرده است، صحت ندارد؛ چرا که بسیاری از بازرگانان و تاجران توانسته‌اند حتی برای ثبت سفارش‌های امسال خود از دلار ۴۲۰۰تومانی استفاده کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در این میان برخی نسبت به عدم تخصیص یا تأخیر در تخصیص دلار ۴۲۰۰تومانی برای شرکت‌های کوچک و متوسط و تبعیض قائل شدن بین شرکت‌های بزرگ و کوچک اعتراض دارند که مسئولان باید به این مسئله نیز توجه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی