[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ورود ۹۳۵۰‌معلم جدید به مدارس از اول مهر، روزنامه شیراز نوین

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ۱۷‌هزار ردیف برای جذب نیرو در قالب آزمون استخدامی در سال جاری داریم که از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر پذیرفته و گزینش می‌شوند گفت: طبق آخرین رایزنی‌ها خواستار تخصیص ۲۵‌هزار مجوز دیگر شده‌ایم و اعلام کردیم ۲۵‌هزار ظرفیت خالی داریم که تا‌کنون با آن موافقت نشده است. 
به گزارش ایسنا، حسین خنیفر در نشستی خبری با اصحاب رسانه با اشاره به صدسالگی تربیت معلم گفت: تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان در هفته معلم اتفاق خوب امسال بود. ایشان به نظام آموزش و پرورش آمدند و این جزو افتخارات ماست.
وی افزود: همچنین یکی دیگر از رخدادهای خوب دانشگاه این است که از ۲۷‌نخبه دانشجویی کشور سه نفر جزو دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و از رتبه‌های برتر بودند.
رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه هرچند ضعف‌هایی وجود دارد؛ اما تلاش می‌کنیم دانشگاه به جایگاه حرفه‌ای خود برسد اظهار کرد: یکی از امتیازات این دانشگاه حمایت تمام قد وزیر آموزش و پرورش است. همچنین از حمایت‌های ارکان نظام از جمله مجلس و دولت برخورداریم و امیدواریم به جایگاهی که باید دست یابیم.
وی با اشاره به اینکه طی هفت سال از تأسیس دانشگاه اقدامات خوبی انجام شده است گفت: هرچند نظام تعلیم و تربیت طی چهار دهه اخیر با غفلت مواجه شده اما برنامه‌های تعالی بخش در راه است. ۱۳‌میلیون دانش‌آموز داریم که نشان‌دهنده وجود نیروهای جوان است که می‌توانیم از طریق آن‌ها به جلو خیز برداریم.
خنیفر همچنین با بیان اینکه امسال باید ۴۰۰‌ردیف استخدامی هیئت علمی به ما بدهند گفت: برآورد کردیم تا سال ۱۴۰۴ باید ۲۰۸۰‌هیئت علمی جذب شود که بتوانیم نیرو تربیت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی