[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

اثرات منفی آن تصمیم عجیب هنوز پابرجاست، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش
بازیکن شیرازی تیم ملی فوتبال نابینایان می‌گوید آثار منفی اعزام نشدن این تیم به مسابقات پارالمپیک توکیو باوجود کسب سهمیه، هنوز پابرجاست.
حجت‌الله مزارعی در گفت‌وگو با شیرازنوین درخصوص وضعیت این روزهای فوتبال نابینایان گفت: اردوهای ملی که فعلاً تعطیل است و تمرینات هیئت هم به‌صورت جدی دنبال نمی‌شود. فعلاً به‌عنوان مربی با بچه‌های کم‌سن‌وسال تمرین می‌کنم.
وی درخصوص عدم کسب سهمیه پارالمپیک پاریس اظهار کرد: متأسفانه سال گذشته در مسابقات انگلیس ششم شدیم. البته عملکرد بهتری نسبت به جام ‌جهانی قبل داشتیم. در دوره قبل نهم شده بودیم ولی این بار ششم شدیم. اما دلیل سهمیه نگرفتن این بود که به ژاپن باختیم. 5 تیم به پارالمپیک صعود می‌کردند و متأسفانه تیم ما یک پله پایین‌تر ایستاد.
فوتبالیست شیرازی ادامه داد: ما در پارالمپیک ریو 2016 نایب‌قهرمان شدیم اما در پارالمپیک 2020 توکیو که با یک سال تأخیر برگزار شد، با اینکه سهمیه را گرفتیم اما اعزام نشدیم. همان اعزام نکردن لطمه بسیاری به ما زد و فوتبال نابینایان را چندسال عقب انداخت. حدود 2 سال هم فعالیت‌های ورزشی به‌دلیل کرونا تعطیل بود و هیچ اردوی آماده‌سازی نداشتیم و از فوتبال دنیا عقب ماندیم.
مزارعی گفت: برای مسابقات انتخابی در انگلیس هم لازم بود اردوهای تدارکاتی برگزار کنیم اما باوجوداینکه از کشورهایی مثل فرانسه و آلمان هم دعوت شدیم، اما ما را اعزام نکردند. تأثیر منفی این اعزام نشدن‌ها را هم کاملاً مشاهده کردیم. در این جام‌ جهانی احساس کردیم که هم از نظر ورزشی، هم تجربی و دانش فوتبال، با سطح جهان فاصله گرفته‌ایم چون فوتبال جهان تغییرات زیادی کرده بود.
وی با بیان اینکه فعالیت باشگاهی در فوتبال نابینایان ایران وجود ندارد، گفت: در ایران فقط مسابقات قهرمانی کشور به‌صورت سالانه برگزار می‌شود که در آن مسابقات هم خود ما بازیکنان ملی حضور داریم که با هم رقابت می‌کنیم. متأسفانه استان‌ها هم سرمایه‌گذاری در این رشته نمی‌کنند و برای همین فوتبال نابینایان کاملاً مغفول و محروم مانده است.
ملی‌پوش باتجربه فوتبال نابینایان از استان فارس به‌عنوان تنها استان فعال در این رشته یاد کرد و گفت: فارس در رده‌های سنی جوانان هم بهترین عناوین سال‌های اخیر را کسب کرده است اما در استان‌های دیگر کار خاصی در این رشته انجام نشده است. بنابراین با خروج بازیکنان فعلی از تیم ملی، کار برای پیدا کردن نفرات جایگزین بسیار سخت است و استعدادهای چندانی وجود ندارند که جای مهره‌های فعلی را بگیرند. حضور خود من هم بستگی به نظر سرمربی دارد و باید ببینیم در سن 34 سالگی من را صدا می‌کنند یا خیر.
مزارعی در پایان درباره مشکلات مالی و شغلی که در گذشته از آن گلایه‌مند بود، گفت: آن مسائل را با تلاش خودم حل کردم. با پیگیری‌های زیاد، چند سال در اداره کل ورزش و جوانان شاغل بودم اما از سال گذشته آموزش‌وپرورشی شدم و مشکل اشتغالم حل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی