[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

پیمانکاران غیر بومی در فارس، روزنامه شیراز نوین

در آیینی با حضور بیش از 50نفر از پیمانکاران استان فارس، کارگروه تخصصی احداث و خدمات مهندسی در اتاق بازرگانی شیراز آغاز بکار کرد. به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی شیراز، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در آیین آغاز به کار این کارگروه جمع پیمانکاران بیان کرد: مباحث و مسائل مربوط به پیمانکاری از دغدغه‌های قابل توجهی است که ضرورت دارد از ابعاد گوناگون بررسی و وحدت رویه‌ای در این زمینه در بین فعالان این بخش ایجاد شود. وی افزود: ما در اتاق بازرگانی شیراز در چندین مورد به مشکلات پیمانکاران ورود کرده و در شورای گفت‌وگوی استان مطرح کردیم که مصوباتی نیز اخذ شده است. حمیدیان بااشاره‌به برخی از مشکلات موجود در مسائل پیمانکاران در استان اظهار داشت: اعمال ظریب منطقه‌ای مکفی در رابطه با پیمانکارانی که در سطح استان فعالیت دارند از مشکلات اساسی در موضوع پیمانکاران است.
نائب رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزود: درحال حاضر عمده مناقصه‌ها و حتی خرید کالاهایی که توسط دستگاه‌های اجرایی در استان فارس برگزار می‌شود به افراد و پیمانکاران غیر بومی و استان‌های هم‌جوار ارائه می‌شود؛ درصورتی که شرایط برای حضور پیمانکاران ما در خارج از استان به سختی فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: متأسفانه در حوزه پیمانکاری اختیارها و اهرم‌هایی به دستگاه‌های اجرایی داده شده است که از آنها استفاده نمی‌‌شود و این امر موجب عدم بهره‌وری بهینه از امکانات می‌شود. حمیدیان با توجه به ضرورت تشکیل کارگروه ویژه پیمانکاران در سطح استان عنوان کرد: درخواست تشکیل کارگروه ازسوی پیمانکاران استان فارس درخواست به‌حقی بود که ما در اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی تلاش می‌کنیم شرایط حضور جهت رفع مشکلات بخش‌های مختلف را فراهم کنیم. وی تصریح کرد: ما در اتاق بازرگانی شیراز آماده انجام کار کارشناسی بر موضوع‌های مورد نظر این کارگروه تخصصی و پیگیری رفع مشکلات این قشر در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان و کشور هستیم.
حمیدیان افزود: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی یک ظرفیت قانونی در اختیار بخش خصوصی است که تلاش می‌کنیم از این فضا برای تسهیل فضای کسب و کار و شرایط فعالیت فعالان اقتصادی استان استفاده کنیم. خسرو منتخب دبیر کارگروه احداث و خدمات مهندسی اتاق بازرگانی شیراز نیز گفت: این کارگروه هماهنگی برای فعالیت‌های اقتصادی، چانه‌زنی با نهادهای حکومتی برای پیگیری منافع و تعاملات بین‌المللی ذی‌نفعان خود را دنبال می‌کند.
وی بیان کرد: تاکنون کارگروهی در این زمینه در شیراز فعال نبوده است و تلاش ما بر همراهی و مشارکت حداکثری فعالان در حوزه پیمانکاری در استان است.
در این آیین و براساس نظر حاضران، خسرو منتخب به‌عنوان رئیس و هادی رازقیان به‌عنوان نائب رئیس انتخاب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی