[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

تعیین کفیل ایرانی برای اتباع خارجی ، روزنامه شیراز نوین

گردهمایی رابطان و یاوران شورا و معتمدان محلی با مسئولان ارشد استان و کلان‌شهر شیراز برگزار شد. استاندار فارس در این گردهمایی و در پاسخ به یکی از یاوران شورا مبنی بر سامان‌دهی اتباع بیگانه گفت: برای سامان‌دهی این موضوع دو پیشنهاد به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم که مورد موافقت نیز قرار گرفته است. ابتدا در هر شهر و روستا حداکثر ۱۰ درصد جمعیت آن منطقه می‌توانند از اتباع مجاز باشند و در مرحله بعد هریک از اتباع باید یک کفیل ایرانی داشته باشد که موضوع دوم در حال طی کردن مراحل نهایی تصمیم‌گیری است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه با بیان اینکه شورای شهر شیراز به درستی متوجه شده که به‌تنهایی نمی‌تواند به عمل و رسالت ذاتی خود در شناسایی مشکلات پی ببرد و آنان را مرتفع کند، افزود: شورای شهر بهترین تصمیم را گرفته و افرادی با عنوان یاوران شورا را جذب نموده تا هم در شناسایی مشکلات و هم در رفع آنان همکاری و مشارکت داشته باشند.
محمدهادی ایمانیه ظهر سه‌شنبه هشتم خردادماه در جلسه گردهمایی رابطان و یاوران شورا و معتمدان محلی با مسئولان ارشد استان و کلان‌شهر شیراز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور حضرت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که هنگامی که رئیس‌جمهور آن به شهادت می‌رسد، یکپارچه عزادار می‌شود؛ گویی که هرکدام نزدیک‌ترین فرد خود را از دست داده است. استاندار فارس افزود: شورای شهر شیراز به درستی متوجه شده که به تنهایی نمی‌تواند به عمل و رسالت ذاتی خود در شناسایی مشکلات پی برده و آنان را مرتفع کند؛ لذا بهترین تصمیم را گرفته و افرادی با عنوان یاوران شورا را جذب نموده تا هم در شناسایی مشکلات و هم در رفع آنان همکاری و مشارکت داشته باشند.
 ایمانیه با تصریح بر اینکه دولت مستقر اهل بزرگ‌نمایی و نمایش فعالیت‌های انجام‌نشده نبوده و نخواهد بود، افزود: هرچه فعالیت و خدمات در مدت سه سال دولت شهید جمهور انجام شده، لازم است به اطلاع شهروندان برسد.
وی توصیه‌ای هم به مسئولان شهری کرد و گفت: به مسائل محله‌ها ورود کنید و پس از اولویت‌بندی اقداماتی که با اعتبار کم گروه بیشتری را راضی می‌نماید، عملیاتی 
شود.
نماینده عالی دولت در فارس اظهار داشت: در تدارک برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف عمرانی زیرساختی مسکونی و صنعتی و شروع به ساخت تعدادی از پروژه‌های استان با بیش از ۲۵هزار میلیارد تومان با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری هستیم.
استاندار فارس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در پی شهادت رئیس محترم جمهور از ۲۲ صفت نسبت داده شده توسط ایشان به شهید جمهور سخن گفت و خاطرنشان ساخت: آیت‌الله رئیسی اهل باز کردن گره‌ها بود و در سماجت و پافشاری در حل مشکلات مزمن شده نظیر نداشت؛ باید به تأسی از ایشان هم خود و هم در زیرمجموعه‌های منتسب به خود از موضوعات مزمن شده گره‌گشایی کنیم. به همین سبب درخواست می‌کنم مسائل و پروژه‌های متوقف شده یا کند شده که بیش از ۵ سال از آغاز آنان می‌گذرد و بیش از یکصد نفر را تحت‌الشعاع قرار داده از طریق سامانه ۱۱۱ اطلاع‌رسانی کنید تا در حد توان برای رفع آنان اقدام شود.
استاندار فارس در پاسخ به یکی از یاوران شورا مبنی بر سامان‌دهی اتباع بیگانه نیز گفت: برای سامان‌دهی این موضوع دو پیشنهاد به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم که مورد موافقت نیز قرار گرفته است. ابتدا در هر شهر و روستا حداکثر ۱۰ درصد جمعیت آن منطقه می‌توانند از اتباع مجاز باشند و در مرحله بعد هریک از اتباع باید یک کفیل ایرانی داشته باشد که موضوع دوم در حال طی کردن مراحل نهایی تصمیم‌گیری است.
ایمانیه این نکته را هم یادآور شد که بر اساس این پیشنهادات تمامی مسئولیت و عواقب ناشی از فعالیت اتباع برعهده کارفرمایان و موجران خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی