[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

نقش ارزنده شهر سلامت در ارائه خدمات درمانی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه شهر بین‌المللی سلامت شیراز سایت دوم منطقه ویژه اقتصادی شیراز به شمار می‌رود، گفت: شهر سلامت شیراز در زمینی به مساحت هزار هکتار واقع شده که عملیات عمرانی فاز نخست این منطقه در زمینی به مساحت 110 هکتار شروع شده است. سعید مصفا افزود: راه‌اندازی شهر سلامت خدمات ویژه‌ای به جامعه سلامت و درمان ارائه می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به اینکه خوش آب و هوا بودن، ارزان بودن قیمت زمین و صدور مجوز‌ها توسط منطقه ویژه اقتصادی شیراز از مزایای سرمایه‌گذاری در شهر بین‌المللی سلامت شیراز است، گفت: وجود معافیت‌های مالیاتی و گمرکی جهت واردات تجهیزات پزشکی و درمانی، معاف بودن از پرداخت حقوق و عوارض از مزایای سرمایه‌گذاری در شهر بین‌المللی سلامت شیراز است.
وی از آماده شدن طرح جامع فاز نخست شهر سلامت شیراز در کارگروه‌های تخصصی خبر داد و افزود: طرح جامع فاز نخست شهر سلامت شیراز به تصویب رسیده و نخستین نامه واگذاری اراضی به متقاضیان و سرمایه‌گذاران از طریق دفتر ریاست‌جمهوری به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ابلاغ شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری فاز نخست شهر سلامت تا روزهای آینده توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی صادر و عملیات واگذاری زمین‌های این منطقه در آینده‌ای نه چندان دور خواهد شد، ادامه داد: بی‌شک استقرار و احداث ساختمان گمرک در این منطقه روند سرمایه‌گذاری در این منطقه را تسریع می‌بخشد و سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان حوزه سلامت می‌توانند با خیال آسوده اقدام به سرمایه‌گذاری در این منطقه خوش آب و هوا کنند. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه سرمایه‌گذاران زیادی جهت انجام سرمایه‌گذاری و احداث پروژه‌ها به ما مراجعه می‌کنند، بیان کرد: در حال حاضر روند احداث بیمارستان 200 تختخوابی شرکت نفت در شهر سلامت شیراز آغاز شده و راه‌اندازی بیمارستان 120 تختخوابی سرطان هم وارد مرحله اجرا خواهد شد. مصفا با اشاره به مزایای استقرار اداره گمرکات در این منطقه ادامه داد: قطعاً استقرار اداره‌کل گمرکات در منطقه ویژه سلامت باعث تسهیل در امور سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این منطقه می‌شود. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان این مطلب افزود: ورود آزاد بدون حقوق گمرکی ماشین‌آلات تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، مواد اولیه دارویی، تجهییزات رفاهی، تجهیزات بیمارستانی و... از مزایای ارزشمند حضور اداره‌کل گمرکات در منطقه ویژه سلامت به شمار 
می‌رود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی