[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

مرد ۵۶‌ساله از حادثه سقوط در چاه جان سالم به در برد، روزنامه شیراز نوین

آتش‌نشانان شیرازی با تلاش فراوان مرد 56‌ساله را که در چاه واقع در باغ خود سقوط کرده بود، خارج کردند.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان آتش‌نشانی، این مرد 56‌ساله در روز گذشته در باغ خود مشغول سم پاشی بود که بر اثر بی‌احتیاطی و نا‌ایمن و فرسوده بودن سری چاه موجود در باغ به داخل چاه خشک و بدون آب افتاده بود،که رهگذران در ساعت 14:58ظهر روز گذشته با شنیدن صدای آن از داخل چاه، سراسیمه از آتش‌نشانی درخواست کمک کردند.
ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شیراز به محض دریافت این خبر بی‌درنگ گروه امداد و نجات این سازمان را از ایستگاه 8 برای امدادرسانی به فرد حادثه دیده به قلات اعزام کرد.
علیرضا کوهکن فرمانده عملیات ایستگاه‌8 آتش‌نشانی شیراز در این باره گفت: آتش‌نشانان به سرعت با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات و نصب کارگاه سه پایه، خود را به این شخص رساندند و با رعایت کامل نکات ایمنی، وی را به خارج از چاه منتقل کردند.
وی با اشاره به آسیب‌دیدگی شدید این مرد میانسال از ناحیه گردن و کمر اضافه کرد: مصدوم بلافاصله توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافت.
در اکثر مواقع بر اثر بی‌اطلاعی و عدم رعایت نکات ایمنی توسط مقنی‌ها و عدم دیوار چینی و کلاف‌کاری چاه‌ها یا نداشتن درپوش یا حفاظ بر روی چاه، ما شاهد حوادث ناگوار از جمله سقوط افراد خصوصاً کودکان در چاه‌، ریزش چاه و مدفون شدن مقنی‌ها در داخل چاه هستیم‌، سازمان آتش‌نشانی به منظور جلوگیری و پیشگیری از اینگونه حوادث رعایت موارد زیر را به شهروندان عزیز توصیه می‌کند:
1- حفر چاه یک کار فنی و تخصصی می‌باشد و لذا همشهریان محترم باید توجه داشته باشند که حفر چاه را به افراد متخصص و مقنی‌های مجرب و حرفه‌ای بسپارند. 
2- فاصله هر حلقه چاه از دیوارهای جانبی و چاه‌های دیگر باید حداقل 3‌متر باشد. 
3- حفر چاه کنار باغچه‌ها و یا کاشتن درخت کنار چاه باعث تخریب چاه و در نتیجه سبب ریزش چاه و فرو ریختن اطراف چاه می‌شود. 
4- دور چینی دور چاه یکی از ضروریات بعداز حفر آن می‌باشد که باید با آجر و سیمان و یا کلاف‌های از پیش ساخته و آماده بکار رود و دهانه چاه بیشتر از 90سانتی‌متر نباشد. 
5- لوله‌های آب سرد و گرم را از روی دهانه چاه عبور ندهید. 
6- تمام چاه‌های فاضلاب حتماً باید مجهز به لوله تهویه هوا باشند و این لوله تهویه باید به بالاترین نقطه ساختمان منتقل شود‌. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی