[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

سهم معلولان از پارک‌های شهر، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 11 از ساخت اولین پارک تخصصی معلولان شیراز در این منطقه خبر داد و گفت: پارک فتحیه با وسعتی بیش از 5000مترمربع تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حمید برزگر تصریح کرد: این پارک در شهرک فتحیه قرار دارد که اکثر ساکنان آن جانبازان عزیز شهرمان هستند. اما سال‌هاست به‌علت عدم رسیدگی و سایر مشکلات، به‌صورت متروکه درآمده و هیچگونه کاربری عمومی ندارد. از این رو بازسازی آن می‌تواند بخش عمده‌ای از نیازهای ساکنان محلی را برآورده کند.
وی با بیان این مطلب که درحال حاضر ساخت پارک تخصصی معلولان در مرحله طراحی است گفت: وسایل ورزشی، سرویس‌های بهداشتی، رمپ‌ها، کف‌سازی، مبلمان شهری و سایر امکانات این پارک، متناسب با نیازهای معلولان درنظر گرفته شده و این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردار منطقه 11 همچنین به بهسازی بوستان نماز که یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فضاهای تفریحی این محدوده از شهر است اشاره کرد و گفت: به علت نوع طراحی و مصالح مورد استفاده، دسترسی معلولان به این بوستان یا ممکن نبود یا با دشواری‌های فراوان همراه بود. از این رو با ایجاد 3رمپ، راه‌های ویژه‌ای برای ورود معلولان به‌ویژه ویلچرنشین‌ها ایجاد کردیم. همچنین با تغییر نوع سنگ‌فرش پارک که علی‌رغم زیبایی ظاهری، تردد را برای اقشار ضعیف و کم‌توان دشوار می‌ساخت، سعی بر تسهیل در تردد این قشر از شهروندان کردیم.
 برزگر افزود: این تغییرات هزینه چندانی 
در بر نداشته و تنها با 30میلیون تومان انجام شده است؛ اما برای ما تغییر نگاه مدیریت شهری به شهر و شهروندان، میزان دسترسی شهروندان به فضاهای شهری و برقراری عدالت در توزیع امکانات شهری برای همه مناطق و اقشار در اولویت قرار گرفته است.
 شهردار منطقه 11 یادآور شد: پارک محله‌ای کاووسی نیز با رعایت تمام نکات دسترسی معلولان در این منطقه درحال ساخت است و تمام مسیرها، پیاده‌راه‌ها و امکانات آن به‌شکل هم‌سطح طراحی شده است تا برای استفاده معلولان مناسب باشد.
وی در پایان سخنانش از ساخت 3500متر حریم حاشیه‌ای در خیابان فضیلت خبر داد و گفت: برای خدمات‌رسانی بهتر به معلولان، به‌زودی ساخت 2چشمه سرویس بهداشتی مختص معلولان در باغ خانواده این منطقه آغاز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی