[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

خروج ایران از انزوای جهانی، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس و نماینده عالی دولت سیزدهم در این استان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته، بخشی از دستاوردهای شاخص و تاریخی دولت کنونی را بیان و به شفاف‌سازی در صورت‌های مالی بانک‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه دولت با اصرار شخص رئیس‌جمهور، احیای بیش از ۱۰هزار کارخانه، خروج ایران از انزوای جهانی با عضویت در پیمان شانگهای و بریکس و... اشاره کرد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور و همراهان، گفت: شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه دولت با اصرار رئیس‌جمهور شهید برای اولین بار بعد از انقلاب صورت گرفت.
استاندار فارس افزود: احیای بیش از ۱۰هزار کارخانه و کارگاه‌های تولیدی در کشور در دولت سیزدهم انجام شد؛ کارگاه‌هایی که یا تعطیل بودند یا بسیار کمتر از ظرفیت واقعی فعالیت می‌کردند.
وی ادامه‌ داد: وعده صادق دولت سیزدهم برای ایجاد یک‌میلیون شغل محقق شد و به گواه بیمه‌شده‌های سازمان تأمین اجتماعی، ۱۲۹ درصد سهمیه اشتغال در استان فارس طی سال گذشته نیز محقق شد.
ایمانیه اضافه کرد: طی ۱۰ سال قبل از دولت سیزدهم رشد اقتصادی همواره کمتر از یک درصد یا صفر بود که در سه سال گذشته رشد چهار درصدی اقتصادی محقق شد و بنا داریم رشد اقتصادی امسال به حدود ۷ تا ۸ درصد ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه یک‌میلیون و ۳۰۰هزار مجوز از طریق درگاه ملی کسب و کار صادر شده است، اظهار کرد: ۵۵۰هزار میلیارد تومان بدهی از قبل مانده و به ارث رسیده به دولت، در طول عمر دولت سیزدهم تسویه شد.
استاندار فارس با بیان اینکه منکر تورم موجود نیستیم، گفت: تورم زمان تحویل گرفتن دولت ۶۰ درصد بود که کابینه سیزدهم آن را به کمتر از ۴۰ درصد کاهش داد.
وی به پایان یافتن سریال تکراری قطعی مکرر برق خانگی در دولت کنونی اشاره و تأکید کرد: جهاد آب‌رسانی به حدود پنج‌هزار روستا در دولت کنونی انجام شد و اهالی این روستاها از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شدند.
ایمانیه بیان کرد: خروج ایران از انزوای جهانی با عضویت در پیمان شانگهای و بریکس و سیاست‌های سه‌گانه دولت سیزدهم در حوزه توسعه روابط خارجی محقق شد.
وی ادامه داد: ۲۹ سفر خارجی رئیس‌جمهور شهید طی سه سال گذشته انجام و به خلق کریدور شمال به جنوب منجر شد که ایجاد راه‌آهن شیراز- بوشهر در استان فارس در همین راستاست که مزایای ایجاد این محور در آینده از فروش نفت برای ایران بیشتر خواهد بود.
استاندار فارس در ادامه اظهار کرد: دولت سیزدهم در اوج همه‌گیری کرونا، دولت را تحویل گرفت و در حالی که روزانه ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می‌کردند، با تلاش دولت و ورود واکسن با سرعت روند همه‌گیری بیماری کاهش یافت.
وی رایگان شدن درمان کودکان زیر هفت سال طی چندماهه اخیر را برگ زرینی در کارنامه درمانی دولت سیزدهم دانست و گفت: بیمه ۹۰ درصدی درمان ناباروری، اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی و اضافه شدن ۱۶هزار تخت بیمارستانی از دیگر اقدامات دولت سیزدهم برای توسعه خدمات درمانی و بهداشتی در کشور بود.
ایمانیه در ادامه عنوان کرد: آیت‌الله رئیسی به طور میانگین سه سفر استانی در هر ماه انجام دادند که در آخرین لحظات عمرشان نیز در یکی از همین سفرها به فیض شهادت نائل آمد. وی ادامه داد: اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان و پرستاران از دیگر دستاوردهای دولت انقلابی سیزدهم بود؛ در حالی که این اقدامات طی یک دهه اخیر زمین مانده و دولت‌های قبل شهامت اجرای آن را نداشتند.
استاندار فارس اضافه کرد: تدوین و اجرای سامانه آرد و نان باعث کاهش ۲۵ درصدی مصرف گندم در کشور و عدم نیاز به واردات گندم از خارج شد.
وی پرتاب ۱۱ ماهواره با هدف انجام تحقیقات علمی و فناوری و سه برابر شدن فروش نفت را از دیگر دستاوردهای کابینه سیزدهم عنوان کرد و افزود: تولید غلات ۲۴ درصد افزایش یافته، افزایش ۱۶۰ درصدی کشت دیم و اجرای نهضت ملی مسکن و تأمین یک‌میلیون مسکن در سال از دیگر اقدامات دولت آیت‌الله رئیسی بود.
ایمانیه به افزایش ۲۱ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی و کاهش ۱۱ درصدی کلاس‌های درس شلوغ اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش نرخ بیکاری به هشت و ۲ دهم درصد که پایین‌ترین نرخ بیکاری در بیست سال گذشته در سال ۱۴۰۲ بود، نتیجه زحمات رئیس‌جمهور شهید و کابینه وی بود.
وی در ادامه خواستار حضور پررنگ مردم در انتخابات هشتم تیرماه شد و گفت: رئیس‌جمهور آینده باید شاخص‌های رئیس‌جمهور شهید شامل خدامحوری، کار برای رضای خدا، مردمی بودن و خستگی‌ناپذیر بودن را دارا باشد.
وی در خاتمه به روش مدیریت و خستگی‌ناپذیری شهید جمهور آیت‌الله رئیسی اشاره کرد و گفت: سفرهای استانی رئیس‌جمهور معمولاً پنجشنبه و جمعه‌ها برنامه‌ریزی می‌شد و در طول هفته کارهای کشور در پایتخت و مسائل خارجی را دنبال می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی