[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

مراسم رونمایی از بزرگ‌راه شیراز- بوشهر به نام شهدای قشقایی برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا: 
مراسم رونمایی از بزرگ‌راه شیراز- بوشهر به نام شهدای قشقایی برگزار شد 

مراسم رونمایی از بزرگ‌راه شهدای قشقایی که حدفاصل شیراز- دشت ارژن را شامل می‌شود، با حضور مسئولان استانی و خانواده‌های معظم شهدای قشقایی برگزار شد. در راستای ترویج فرهنگ ایثار و زنده نگه داشتن یاد شهدای سرافراز عشایر به ویژه ایل قشقایی در دفاع مقدس و دفاع از حرم، محور مواصلاتی شیراز- دشت ارژن به نام شهدای ایل قشقایی نام‌گذاری و روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور سردار سعید کوشکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، سرهنگ سید محمد شکوهی فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان فارس، خانواده‌های معظم شهدا، جمعی از رزمندگان و پیشکسوتان ایل قشقایی و نمایندگانی از ادارات و سازمان‌ها از تابلو نام‌گذاری این مسیر رونمایی شد.
نام‌گذاری این محور مهم پرتردد و مواصلاتی که شهر شیراز مرکز استان فارس را به استان‌های خوزستان و بوشهر متصل می‌کند، به عنوان یکی از مطالبات مهم طوایف مختلف ایل بزرگ قشقایی بود که بعد از سیر مراحلی قانونی و تصویب در کمیته استانی و در استانه برگزاری دومین کنگره 3هزار شهید قشقایی از ان رونمایی شد. گفتنی است، ایل قشقایی به مرکزیت استان فارس چه در مبارزه با استعمار انگلیس و پس از آن در پیروزی انقلاب و تقدیم بیش از سه‌هزار شهید در دوران دفاع مقدس و ادای سهم خود به نظام و انقلاب و چه در دفاع از حرم همیشه سرآمد بوده است. در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه عشایر استان و به ویژه ایل قشقایی در دوران دفاع مقدس و در راستای دفاع از کیان و خاک و انقلاب اسلامی خوش درخشیده و با تقدیم شهدای بسیاری در این زمینه نقش ویژه‌ای داشته‌اند و شهدا در راستای دفاع از مردم و کیان خود وارد جبهه‌ها شدند، اظهار داشت: باید قدردان پدران و مادران و همسران شهدا باشیم که فرزندان خود را آماده حضور در جبهه‌ها و دفاع از انقلاب کردند. 
سردار کوشکی گفت: این نام‌گذاری باید یادآوری آن برای همه مردم باشد که آنها با خون خود امنیت و آسایش را به آرمغان اوردند و امروز این امنیت و سربلندی را مدیون آنها هستیم. در این مراسم تعدادی از خانواده‌های شهدای قشقایی حضور داشتند که رونمایی از تابلو شهدا به دست مبارک مادر شهید گرجی از شهدای ایل قشقایی صورت گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی