[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

معیار انتخاب کشتی‌گیران برای جاکارتا چیست؟، روزنامه شیراز نوین

معیار انتخاب ملی پوشان کشتی برای حضور در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا مشخص شد. به گزارش «ورزش سه»، در حالی که مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی معیار اصلی انتخاب ملی‌پوشان برای حضور در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی عنوان شده بود؛ به نظر می‌رسد برخلاف سال گذشته فدراسیون کشتی قصد دارد آمادگی آزاد و فرنگی کاران را در چند تورنمنت دیگر مورد آزمایش قرار دهد.
رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31‌مردادماه در کشور اندونزی برگزار خواهد شد که البته فقط ملی‌پوشان در ۶‌وزن کشتی‌آزاد و ۶ وزن کشتی فرنگی می‌توانند در این رقابت‌ها حاضر شوند. بر اساس اعلام فدراسیون، تیم ملی کشتی آزاد تا زمان حضور در این رقابت‌ها 8‌مرحله اردوی تدارکاتی را در دستور کار خود دارد و در دو تورنمت بین المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیرماه و رقابت‌های بین‌المللی جام یاشاردوغو ترکیه در روزهای 5 تا 7‌مردادماه شرکت خواهد کرد و پس از حضور کشتی‌گیران در این دو تورنمنت با توجه به نتایج آن‌ها مقابل حریفان خارجی و عملکرد اردویی ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای بازی‌های آسیایی اعلام خواهد شد.
تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز تا بازی‌های آسیایی جاکارتا 9‌مرحله اردو را برگزار می‌کنند و در سه رقابت بین‌المللی جایزه بزرگ مجارستان در روزهای 2 و 3 تیر، جام تفلیس در روزهای 12 تا 15 تیر و تورنمنت وهبی امره ترکیه در روزهای 29 تیر تا اول مردادماه شرکت خواهند کرد و ترکیب فرنگی کاران نیز همانند آزادکاران با توجه به نتایج آن‌ها مقابل حریفان خارجی و عملکرد اردویی برای حضور در اندونزی اعلام خواهد شد. در واقع با سیستم جدید دست کادرفنی تیم‌های ملی کشتی و آزاد باز است تا بتوانند سلیقه خود را در انتخاب نفرات اعزامی ‌اعمال کنند. در این صورت کشتی‌گیرانی که در مسابقات انتخابی به عنوان قهرمانی رسیدند، از پوشیدن دوبنده تیم ملی در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی اطمینان نخواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی