[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

۲ اثر هنرمندان مازندرانی نشان افتخار جشنواره فیلم بلغارستان را کسب کرد، روزنامه شیراز نوین

نشان افتخار سومین دوره جشنواره «گلدن فمی»(Golden Femi) بلغارستان به ۲ اثر هنرمندان مازندرانی اهدا شد.
به گزارش ایرنا، انیمیشن «نوف» اثر زهرا خورشیدی‌پاجی و فیلم مستند «کل فاطمه» به کارگردانی مهدی زمان‌پورکیاسری که به سومین دوره جشنواره فیلم «گلدن فمی»(Golden Femi)بلغارستان راه‌یافته بودند با نظر هیئت داوران شایسته دریافت نشان افتخار معرفی شدند.
اثر پویانمایی «نوف» امسال به بخش انیمیشن این جشنواره بین‌المللی راه‌یافته بود و مستند «کل فاطمه» نیز در بخش مستند جشنواره «گلدن فمی» اکران شد که هر ۲ اثر مورد توجه داوران قرار گرفتند. فیلم کوتاه پویانمایی «نوف» اثر کارگردان مازندرانی که چندی‌پیش نیز نامزد بهترین انیمیشن بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم طبیعت و محیط زیست فنلاند Vasa Weildlife شده بود با کارگردانی زهرا خورشیدی، نویسندگی محسن غلامی و تهیه‌کنندگی مشترک زهرا خورشیدی و مهدی رنگرز تولید شد.
این اثر ۶ دقیقه‌ای که در بخش فیلم کوتاه سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران نیز حضور داشت، با موضوعی محیط‌زیستی نگاهی جهان‌شمول به این حوزه تولید شده است.
«نوف» تاکنون در بیش‌از ۲۰ جشنواره بین‌المللی به نمایش در آمد و موفقیت‌هایی کسب کرد. این اثر پویانمایی در اردیبهشت امسال نیز پس‌از راهیابی به بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم طبیعت و محیط‌زیست فنلاند، در رقابت با ۹ اثر دیگر که به بخش پویانمایی این رویداد راه‌یافته بودند با نظر هیئت داوران نامزد بهترین انیمیشن جشنواره معرفی شده بود.
مهسا یزدانی، ربابه هاشمی‌نسب، زینب کریمی، کوشا یوسفی (انیماتور)، رضا آخوندزاده (کامپوزیت و تدوین)، هانی نظریان (موسیقی)، مهدی یکتا  (صداگذاری)، مهسا یزدانی (استوری ریل)، شیوا ابوطالب‌پور، لیلا یادگاری، راضیه نجفی‌پور و زینب کریمی (رنگ‌آمیزی)، مهدی شیخ اسدالله 
(طراح زمینه) و سمیرا خورشیدی و سولماز گلدوست (طراح پوستر و لوگو) عوامل تولید این اثر پویانمایی هستند و پخش بین‌الملل اثر را نیز حمیدرضا محمودیه و حمیدرضا مزرعه‌خطیری برعهده دارند.
کل فاطمه
مستند «کل فاطمه» اثر مهدی زمان‌پورکیاسری دیگر هنرمند مازندرانی که در سومین دوره جشنواره بین‌المللی «گلدن فمی» بلغارستان نشان افتخار دریافت کرد، روایتی از زندگی بانویی به نام کربلایی فاطمه است که همراه با ۲ فرزندش در مزرعه‌ای در حاشیه روستای «زروم» از توابع شهرستان نکا زندگی می‌کند.
زمان‌پورکیاسری برای ساخت این مستند جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‌بلند در بخش مسابقه ملی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت را دریافت کرده بود.
مستند ۵۶ دقیقه «کل فاطمه» تاکنون در چند جشنواره معتبر بین‌المللی ازجمله جشنواره ملاقات‌های بین‌المللی مستندهای مونترال کانادا، جشنواره فیلم‌های ایرانی پاریس و جشنواره بین‌المللی جانگ نئونگ نیز اکران شد و مورد توجه قرار گرفت.
تهیه‌کنندگی این مستند را مهدی زمان‌پورکیاسری و سمیه زراعت‌کار برعهده داشتند و داوود رحمانی (تصویربردار)، مهدی حسینی‌وند (تدوین)، پیام میرتبریزیان (صدابردار)، آرش قاسمی (صداگذار) و تیمور نوربخش (مدیر تولید) از دیگر عوامل تولید این مستند هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی