[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

از ناملایمت‌ها خسته شدم و بُریدم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی، گروه ورزش
سلطنت نوروزی داور بین‌المللی فوتبال بانوان در هفته پایانی لیگ برتر از دنیای قضاوت خداحافظی کرد. تصمیمی به یک‌باره که در اصفهان عملی شد.
او در این باره گفت: فکر میکنم برخی تصمیم‌هایی که یک‌باره گرفته می‌شوند، جالب‌تر هستند. وقتی برنامه‌ریزی انجام می‌دهی، جور دیگری پیش می‌رود که شاید دوست نداشته باشی. من تصمیم داشتم خداحافظی کنم ولی دوست داشتم با شرایط متفاوت‌تری خداحافظی کنم اما آن‌طور که می‌خواستم نشد. بالاخره تصمیم گرفتم در اصفهان و در آخرین بازی لیگ  این تصمیم را عملی کنم.
نوروزی درخصوص واکنش‌هایی که به تصمیمش صورت گرفت گفت: از سمت سازمان لیگ و کمیته داوران کسی تماسی با من نگرفت و واکنشی نداشت اما هیئت استان و کمیته داوران استان با تماس گرفتند. برای همه مقداری غیرمنتظره بود ولی تصمیمی بود که گرفته شد و پای این تصمیم ماندم.
وی افزود: در تمام این سال‌ها دوست داشتم در بالاترین سطح قضاوت کنم  و همیشه آمادگی داشته باشم. همیشه فکرم این بود که باید طوری قضاوت کنم که حق تیم و بازیکنی ضایع نشود اما یک‌جایی داور هم می‌بُرَد و از بعضی ناملایمات خسته می‌شود. شاید تصمیم گرفته بودم این جریان را تمام کنم و یکباره عملی کردم.
این داور شیرازی در خصوص سوابق بین‌المللی خود در عرصه داوری گفت: من سال 2010 در اولین لیست بین‌المللی که برای بانوان اعلام شد، وارد این لیست شدم و اولین داور بین‌المللی بودم که بازی‌های برون مرزی را قضاوت کردم. پروسه الیت شدنهم یک سال طول کشید. در سال 2011 در اولین ابلاغ بین‌المللی به بازی‌های نوجوانان آسیا در فیلیپین دعوت شدم و اولین داوری بودم که بازی‌های برون مرزی را قضاوت کردم.
وی افزود: حالا پانزدهمین سالی است که در لیست بین‌المللی هستم و در این مدت همیشه در لیست بودم و ابلاغ‌های بین‌المللی داشتم.
نوروزی در پاسخ به این سؤال که با توجه به سطح داوری پایین در لیگ، آیا خروج او لطمه بیشتری به سطح داوری نخواهد زد، گفت:  انشالله داوران جوان می‌آیند و جای ما را پر می‌کنند اما نیاز به برنامه‌ریزی و پشتوانه‌سازی است که فکر می‌کنم کمیته داوران هم چنین فکری دارد اما برنامه‌ریزی هنوز شکل نگرفته است.
داور بازنشسته فوتبال بانوان با اشاره به اینکه پایان دوران قضاوت به معنی پایان حضورش در عرصه فوتبال نیست، گفت: قطعاً من در بخش نظارت و مدرسی برنامه‌ریزی دارم که حضور داشته باشم. کاری به کمیته داوران و بقیه اتفاقات ندارم اما همه این سال‌ها زحمت کشیده‌ام و تجاربی دارم در بازی‌های آسیایی و داخلی که به نظر خودم حیف است این تجارب در اختیار جوان‌ها قرار نگیرد. خیلی اوقات داوران ما کتاب‌های قانون را می‌خوانند و قضاوت می‌کنند ولی کسی نیست که به آن‌ها کمک کند تا بعضی مسائل و جزییات داوری را به آن‌ها پیش ببرند. فکر می‌کنم بتوانم به این جریان کمک کنم و دوست دارم در کنار داوران جوان باشم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی