[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

به مهندسی فرهنگی توجه شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط‌عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت، مراسم اردیبهشت شعر، ویژه‌برنامه همنشینی فردوسی و خیام در تالار مهر اداره فرهنگ و ارشد اسلامی شهرستان مرودشت برگزار شد.
در این مراسم که از سوی انجمن جادوی شعر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت برگزار شد، شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت به لزوم توجه جدی به مهندسی فرهنگی اشاره کرد و گفت: از کارکردهای مهندسی فرهنگ، شناسایی نقاط قوت و ضعف فرهنگ عمومی، سازمانی و ملی است که می‌تواند به برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، شکل مطلوب‌تری ببخشد. وی افزود: یکی از بخش‌های مهم مهندسی فرهنگ، شناخت نقاط قوت در گردآوردن مردم است که فردوسی از این حیث نقطه کانون بسیار ارزشمندی به‌شمار می‌آید.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت، بااشاره‌به ظرفیت‌های بی‌بدیل شاهنامه فردوسی بیان کرد: سرایش شاهنامه با نام خدا مزیّن شده و همانطور که در کتاب «خرد و اسطوره» ذکر شده است، شاهنامه صرفاً کتاب لشکرکشی و جنگ نیست بلکه فردوسی با هنرمندی تمام در این کتاب، شیوه کشورداری، فرهنگ و زندگی ایرانیان را به تصویر کشیده است.
صالحی افزود: شاهنامه به غایت خردورزی نوشته شده و فردوسی با بهره‌گیری از خرد و اسطوره، پهلوانانی برای ما به یادگار گذاشته که همزمان واجد خصایل انسانی و ماورائی هستند و از این حیث تقریباً هیچ حماسه‌ای در جهان با شاهنامه برابری نمی‌کند.  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت، با اشاره به خدمات ارزنده فردوسی به فرهنگ و زبان ایران خاطرنشان ساخت: شاهنامه آکنده از افسانه است ولی فراموش نکنیم که بسیاری از کشورها حول چنین حاسه‌ها و اساطیری شکل گرفته‌اند و حکیم فردوسی‌ در حقیقت ملت ایران را برای آیندگان این مرز و بوم به یادگار گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی