[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

فجر امیدها را زنده نگه داشت، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش
فجرسپاسی شیراز با پیروزی قاطع مقابل شاگردان علی اصغر کلانتری، امیدهای خود برای صعود به لیگ برتر را تا هفته پایانی حفظ کرد. 
از هفته ماقبل پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور دیشب یک دیدار در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد و تیم‌های فجرشهید سپاسی شیراز و مس سونگون ورزقان به مصاف هم رفتند. 
در ترکیب فجرسپاسی علی غلامزاده گماری درون دروازه قرار گرفت و علی نجفی، سعید زارع، محسن سیفی، مهدی شریفی، آرام عباسی، عرفان پورافراز، شاهین طاهرخانی، میثم مرادی، داوود رجبی و عباس بوعذار نیز دیگر نفرات این تیم را تشکیل می‌دادند. 
در سوی مقابل در ترکیب مس سونگون نیز وحید شیخ ویسی، محمد شاه محمدی میثم جودکی محمد طاهر امینی محمدرضا زین‌الری اکبر آفاقی بهزاد نوروزی میلاد شیری ماهان احمدزاده حسین فلاحیان و فرزان دانا قرار گرفتند. 
بازی با چند دقیقه تاخیر، از ساعت ۱۹:۴۹ دقیقه و در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر شیرازی آغاز شد، در حالیکه تیم آذری در این بازی هواداری روی سکو نداشت. 
بازی مطابق انتظار با چند حمله پراکنده از سوی طلایی پوشان آغاز شد.
بهترین فرصت فجر در دقیقه ۱۶ ایجاد شد. جایی که اشتباه دروازه‌بان باعث شد تا مهدی شریفی در آستانه زدن گل اول قرار بگیرد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۲۴ دومین موقعیت خطرناک توسط میثم مرادی روی دروازه مس ایجاد شد اما این ضربه هم با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه به بیرون رفت.
چهار دقیقه بعد اولین موقعیت مس نیز خلق شد و ضربه اکبر آفاقی را علی غلامزاده به سختی دفع کرد.
بازی در ادامه دچار افتی محسوس شد اما پیش از پایان نیمه نخست، میزبان به گل رسید. 
اعلام یک خطا در گوشه محوطه جریمه باعث شد تا ارسال دقیق عباس بوعذار با ضربه سر شاهین طاهرخانی به تور دروازه سونگونی‌ها بچسبد. 
بدین ترتیب فجر با یک گل نیمه نخست را به سود خود پایان داد.
در نیمه دوم فجر برتری محسوسی بر حریف داشت و سعی می‌کرد با زدن گل دوم، خیال خود را بابت کسب سه امتیاز مهم این مسابقه راحت کند. اتفاقی که در دقیقه ۶٠ رخ داد. 
داوود رجبی پشت محوطه جریمه مس صاحب توپ و با خطای مدافع سفیدپوش مواجه شد اما پیش از آنکه داور در سوت خود بدمد، مهدی شریفی از راه رسید و با یک ضربه زمینی توپ را درون دروازه قرار داد.
همین بازیکن در دقیقه ۷٠ می‌توانست گل دیگری را هم وارد دروازه کند اما ضربه او روی ارسال زمینی داوود رجبی با برخورد به پایه تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.
بهترین موقعیت مس هم در دقیقه ۸۲ ایجاد شد که ضربه بهزاد نوروزی با واکنش علی غلامزاده به کرنر رفت.
سه دقیقه بعد فجرسپاسی روی یک ضد حمله به گل سوم هم دست پیدا کرد. امید افشون پشت مدافعان صاحب توپ شد و با عبور از دروازه‌بان گل سوم را هم وارد دروازه نماینده استان آذربایجان شرقی کرد.
در نهایت این مسابقه پس از ۵ دقیقه وقت تلف شده با پیروزی سه بر صفر فجر به پایان رسید. 
 با توجه به توقف چادرملو در بازی همزمان، دو تیم فجرسپاسی و چادرملو در امتیاز ۷٠ مساوی شدند تا همه چیز به هفته پایانی کشیده شود. 
خیبر خرم آباد دیشب با پیروزی خانگی برابر آریو اسلامشهر برابر نخستین بار به لیگ برتر صعود کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی