[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دانشگاه پیش‌قدم شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس کاهش اثرات کم‌آبی را در گرو تصمیم و خرد جمعی دانست و بر استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه آب تأکید کرد و گفت: بهره‌مندی از توان علمی دانشگاهیان در کنترل بحران آب ضروری است.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و روابط بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که با اولویت راهکارهای مناسب برای مدیریت و بهره‌وری مصرف آب و دستور کار بررسی منابع آب‌های ژرف در بلوک ارسنجان و کاهش کشت برنج در حوزه حاکمیتی سد درودزن برگزار شد گفت: بررسی منظم و پیوسته مسائل و مدیریت آب در استان امری مهم و ضرورت اساسی جامعه ما است.
 مهندس تبادار ابراز داشت: هر راهبرد و نقشه راهی که برای خارج شدن از بحران آب پیشنهاد می‌شود، هیچ گذشته‌ای را پاک نمی‌کند، هیچ مصوبه‌ای را دستخوش تغییر نمی‌کند و هیچ سیاستی را برهم نمی‌زند، بلکه همه سیاست‌های در دستور کار مدیریت آب موجود، به‌عنوان اولویت اول مورد توجه قرار می‌گیرد. استاندار فارس درراستای حفاظت از منابع آب استان مطرح کردن هرموضوع جدید در این زمینه را ضروری دانست و بر فرهنگ‌سازی در ابعاد مدیریت مصرف، تغییر نوع دیدگاه مصرف‌کنندگان و استفاده از محصولات کشاورزی کم‌آب‌بَر تأکید کرد. نماینده عالی دولت در استان گفت: برای بهره‌وری از آب باید با جدیت و اهتمام بیشتر به‌سمت بهبود وضعیت موجود گام برداریم. وی افزود: در سال‌های گذشته با مشکل خشکسالی مواجه بودیم ولی متأسفانه در بهره‌وری و بهره‌برداری از آب مصرفی هیچ تغییری ایجاد نشده و امسال نیز نسبت به متوسط بارندگی سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
مهندس تبادار با اشاره به استفاده بیش از 92درصد از آب موجود در مصارف کشاورزی، تأکید کرد:  اگر به میزان 10درصد در مصرف آب بخش کشاورزی صرفه‌جویی شود، قریب به یک میلیارد مترمکعب بهره‌وری خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هرگونه سهل‌انگاری امروز ما در آینده تبعات بسیار ناگواری درپی خواهد داشت افزود: ما در برابر نیازهای نسل‌های آینده نیز مسئولیم. هر یک از مسئولان باید در آینده پاسخگوی آنچه امروز در زمینه کنترل آب انجام داده‌اند باشند.
مهندس تبادار با تأکیدبر اینکه مجموع صرفه‌جویی‌های حاصل‌از اقدامات مختلف از جمله اجرای طرح‌های آبیاری نوین باید به‌صورت دقیق مشخص باشد گفت: آب صرفه‌جویی شده باید ذخیره شده و به‌منظور استفاده در آینده برنامه‌ریزی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی