[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

یادمان شهدای گمنام، قبله‌گاه فرهنگی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرتیپ دوم پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان داراب که با حضور فرماندار، فرمانده سپاه و دیگر اعضای شورا برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) بعد از قرن‌ها در این صحنه عالم، دین را از غربت خارج کرد.
وی افزود: امام راحل(ره) در ابتدا، نهضت انقلاب اسلامی را به تنهایی آغاز کرد، اما در کار خود توکل به خداوند داشت. ولی در ادامه تنها نماند و نخستین گروه راه انقلاب اسلامی، شهدا بودند که در مسیر امام راحل(ره) قرار گرفتند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه امام خمینی(ره) کل صحنه جهان را به نفع مستضعفان تغییر داد که تاکنون خاری در چشم مستکبران عالم است، گفت: با ارتحال امام، رهبر معظم انقلاب نیز در ادامه نهضت امام خمینی(ره) تنها نماند و بسیجیان، مدافعان حرم و پروش‌یافتگان امامین انقلاب در میدان حضور داشتند و دارند. 
سردار کوشکی در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت رئیس‌جمهور ایران و تلاش‌های شبانه‌روزی شهید رئیسی، اضافه کرد: اکنون شهید آیت‌الله رئیسی والامقام است؛ چون مدل رفتاری شهیدان را الگو کرد و رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود، استمرار راه شهید آیت‌الله رئیسی را در سر کار آمدن دولتی با شیوه و راه شهید رئیسی در انتخابات پیش رو دانستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس بر بررسی و اجرای مصوبات مغفول‌مانده جلسات گذشته تأکید کرد و گفت: تکمیل یادمان شهدای گمنام در شهرستان داراب با هم‌افزایی به نام شهدا طی سه سال گذشته رشد خوبی داشته است.
وی تصریح کرد: یادمان شهدای گمنام قبله‌گاه فرهنگی هر منطقه به شمار می‌رود؛ بنابراین تکمیل و رسیدگی به یادمان‌ها موجب رضایت مردم خواهد شد.
وی کتاب نقش شهرستان داراب در دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و بر نگارش کتاب تاریخی- توصیفی دفاع مقدس این شهرستان تأکید کرد.
تجلیل و بازدید حضوری از پیشکسوتان دفاع مقدس، گزارش اعتبارات واگذاری شده به شهرستان، طرح تقسیم اعتبارات یادمان‌های شهید گمنام، برگزاری یادواره شهدای گردان لشکر 33 المهدی(عج) و اجلاسیه یادواره شهرستان داراب از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی