[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

اقدامات برای ازدواج آسان اطلاع‌رسانی شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر ضرورت انتخاب رئیس‌جمهوری که پای کار ولایت باشد و قلباً به آن اعتقاد داشته باشد، تأکید کرد. آیت‌الله لطف‌الله دژکام روز ۱۸ خردادماه در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، فرا رسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع) را تسلیت گفت و بیان کرد: لقب امام نهم(ع)، تقی است که به معنی باتقواست. تقوا برای همه انسان‌ها از امام معصوم تا انسان‌های معمولی مایه کمال، عزت و عظمت است. بنابراین تلاش برای اینکه کارهای‌مان در چارچوب دستورات الهی قرار گیرد و صفت تقوا در ما ایجاد شود، وظیفه همگانی است که هم در دنیا و هم در آخرت به ما عزت می‌دهد. وی ادامه داد: حرف ما به تمدن اروپایی و آمریکایی این است که می‌خواستید دنیا را آباد کنید، اما امروز خود در آن خفه شده‌اید. ما این‌گونه برخورد نمی‌کنیم.
او با طرح این پرسش که ولایت و امامت چه تأثیری بر فرد دارد، افزود: اگر کسی شخصاً مطیع امام زمانش باشد، در بالاترین مقامات بهشت همسایه امام زمان(عج) می‌شود؛ اما تا امام را نشناسیم، نماز، روزه، زکات و تمام اعمال و عبادات ما قبول نمی‌شود. تمام شدن نماز به شناخت و معرفت امام است. اگر امام را بشناسیم، خودمان ارتقا پیدا می‌کنیم، اعمال و عبادات ما معنا پیدا می‌کند و انسان ساخته می‌شود و این جنبه فردی است.
وی با بیان اینکه امام، نقش اجتماعی دارد که نباید آن را فراموش کنیم، گفت: طبق تعبیر قرآن کریم وقتی امام حق و معصوم در زمین حکومت کند، زمین به نور خدا روشن می‌شود که نور خدا وجود مقدس حضرت صاحب‌الزمان(عج) است. وقتی می‌آید، تمام کره زمین به نور خدا روشن می‌شود.
امام‌جمعه شیراز با اشاره به در پیش‌ بودن دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: برای این ایام فقط اعمال فردی کافی نیست؛ بلکه وظیفه اجتماعی هم داریم. همان کاری که امام راحل انجام داد و نظام بر پایه ولایت درست کرد و این نقش اجتماعی امامت و ولایت است و شهید آیت‌الله دستغیب هم برای این قضیه در مجلس خبرگان رهبری از بحث ولایت فقیه حمایت کرد.
دژکام یادآوری کرد: بیش از ۴۵ سال است که دشمنان تلاش کردند تا به یک گوشه از مرز کشور لطمه بزنند، اما نتوانسته‌اند.
امام‌جمعه شیراز گفت: ولایت فقیه برای نیازهای داخلی برنامه دارند؛ در اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی برنامه دارند، اما این برنامه‌ها چگونه باید اجرا شود؟ از طریق رئیس‌جمهوری که مردم انتخاب می‌کنند. 
او ادامه داد: اگر کسی رئیس‌جمهور شود که قلباً به ولایت فقیه معتقد نباشد، کار نظام ولایی در داخل خراب می‌شود. اگر آدمی را که در ولایت ضعیف است، انتخاب کنیم، یعنی یک چالش ایجاد کردیم و تأثیر نورانیت ولی‌عصر(عج) را که در کشور می‌خواهد منعکس شود، کم کرده‌ایم. دژکام با تأکید بر اینکه باید شرایط رئیس‌جمهور برای مردم تبیین شود، اولین شرط آن را اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: رئیس‌جمهور باید پای ولایت از ولادت اهل بیت(ع) تا ولایت شخص حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای بایستد و نتیجه مطلوب را هم بگیریم.
امام‌جمعه شیراز مناسبت‌های پیش‌ رو را یادآور و خواستار توجه به این مناسبت‌ها شد و افزود: باید برای عید، جارچی باشیم و همه مؤمنان به‌صورت ویژه برای این عید بزرگ برنامه‌ریزی کنند؛ بخصوص در حرم سوم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی که به‌صورت ویژه برگزار شود.
وی بر ضرورت برنامه‌ریزی گسترده در حرم شاهچراغ(ع) در عید غدیر تأکید و سپس به سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و خواستار الگوگیری جوانان از ازدواج ساده و ساده‌زیستی این زوج آسمانی شد و گفت: امروز برخی جوانان دلیل ازدواج نکردن خود را مسائل مالی بیان می‌کنند؛ پس توکل به خدا کجاست.
دژکام با بیان اینکه تلاش‌های خوبی برای ازدواج آسان در شهر شیراز شکل گرفته است، خواستار اطلاع‌رسانی درباره این اقدامات شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در ادامه سخنان خود، با اشاره به فرا رسیدن سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی در ۲۳ خرداد سال ۱۳۵۹ گفت: از سال ۱۳۵۹ تاکنون درگیر جنگ فرهنگی هستیم. دشمنان اسلام می‌خواهند سبک زندگی خود را در کشور رواج دهند و ما هم داریم تلاش می‌کنیم سبک زندگی اسلامی رواج پیدا کند. درگیری در این جنگ سنگین است.
وی افزود: همه به فکر این باشند که در این جنگ فرهنگی مقابله کنند. در جاهایی وظیفه مسئولان قضایی و انتظامی است، در جاهایی اقدام قانونی و ضابطه‌مند محکم می‌خواهد، وگرنه مجال را باز گذاشتیم، دشمن می‌آید و نفوذ می‌کند. باید برخوردهای قاطع و پیشگیرانه داشته باشیم، اما عموم مردم هم باید تلاش کنند تا ما در این جنگ فرهنگی مثل همه عرصه‌های دیگر جنگ، پیروز و سربلند بیرون بیاییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی