[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

کاخ ساسان مرمت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از شروع پروژه حفاظتی و مرمتی کاخ ساسان سروستان در آینده نزدیک خبر داد. محمد ثابت اقلیدی در سفر به شهرستان سروستان و در بازدید از مجموعه جهانی کاخ ساسان، با اشاره به اهمیت حفاظت و نگهداری این مجموعه منحصربه‌فرد جهانی گفت: با اختصاص اعتباری حدود ۵۷۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و همچنین اعتبارات ملی که به این مجموعه اختصاص خواهد یافت، پروژه حفاظتی مرمتی بنا آغاز و در جهت رفاه حال بازدیدکنندگان سرویس بهداشتی هم در مجموعه احداث می‌شود. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در سفر یک‌روزه خود به شهرستان سروستان با علیرضا حق‌نگهدار فرماندار و غلامرضا توکل نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان شهرستان دیدار و پیرامون طرح‌ها، برنامه‌ها و مسائل پیش روی توسعه گردشگری و لزوم سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.
ثابت اقلیدی توسعه اشتغال و گردشگری شهرستان را با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری امکان‌پذیر دانست و بر لزوم توجه ویژه و اجرای طرح‌های نوینی برای توسعه گردشگری شهرستان تأکید کرد.
لزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در دریاچه مهارلو
مدیرکل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس با اشاره به وجود دریاچه مهارلو به‌عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های گردشگری استان و کشور در این شهرستان گفت: دریاچه مهارلو سالانه و در فصول مختلف گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند که نیاز به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این جاذبه است.
بقعه شیخ‌یوسف مرمت می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به بنای ارزشمند بقعه شیخ یوسف سروستانی اشاره کرد و افزود: با توجه به ارزش‌های تاریخی این بنا که مانند نگینی درخشان در مرکز شهرستان قرار گرفته، بودجه‌های مرمتی برای بهسازی این اثر تاریخی اختصاص‌ یافته که به‌زودی شاهد آغاز مرمت بخش‌هایی از بنا خواهیم بود.
بازدید از پیشرفت احداث مجتمع خدمات رفاهی شایلین، رستوران ملی، کاروان‌سرای خیرآباد، بقعه شیخ یوسف سروستانی، بنای چهارطاقی پیر رباط و مجتمع گردشگری سرو از برنامه‌های دیگر سفر مدیرکل میراث فرهنگی فارس به شهرستان سروستان بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی