[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

حمایت استاندار فارس از میزبانی شیراز در جام جهانی کشتی، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از ارائه پیشنهاد میزبانی شیراز برای جام جهانی کشتی استقبال و حمایت کرد. اسماعیل تبادار که ظهر روز شنبه ۵خرداد در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان فارس، ترویج ورزش در دو حوزه قهرمانی و همگانی را یکی از راهکارهای نشر امید و نشاط در جامعه دانست و افزود: یکی از مؤلفه‌هایی که در بررسی‌های شناختی شاخص‌های توسعه مورد توجه قرار می‌گیرد، نشاط اجتماعی است. 
وی رونق ورزش در استان با استفاده از ابزارهای گوناگون نظیر برگزاری مسابقات، میزبانی رویدادهای ورزشی، ترویج ورزش همگانی و افزایش سرانه ورزشی را موجب تحرک فیزیکی، رونق اقتصادی، نشاط اجتماعی و شکوفایی ظرفیت‌های موجود در استان دانست و گفت: شادی و نشاط ماده اصلی تغییر و تحول و تکامل انسان است. 
تبادار با اشاره به توجه ویژه اداره کل ورزش و جوانان به توسعه ورزش در دو بخش حرفه‌ای و همگانی افزود: ارتقای مشارکت اجتماعی یکی از وظایف مهمی است که بر دوش ورزش گذاشته شده است. 
رئیس شورای عالی ورزش در ادامه این جلسه که امید نوروزی قهرمان چندین دوره مسابقات جهانی کشتی و المپیک و محمد موسایی رئیس هیئت کشتی استان نیز حضور داشتند، ورزش کشتی را بخش مهمی از هویت ورزش ایران دانست و گفت: گزافه نیست اگر بگوییم دنیا ورزش ایران را با کشتی آن می‌شناسد. 
تبادار، کشتی را ورزشی پهلوان‌پرور توصیف کرد و افزود: این ورزش بخش جدایی‌ناپذیری از فرهنگ ایرانی اسلامی ماست. 
وی ارائه پیشنهاد میزبانی شیراز از مسابقات جام جهانی کشتی را پیشنهادی خوب و در راستای توسعه ورزش کشتی در استان و کشور ارزیابی کرد و خطاب به امید نوروزی گفت: اینکه شما به عنوان یک قهرمان ملی و پهلوان استان دغدغه کشتی را دارید مایه خوشحالی است. 
تبادار قهرمانان ورزشی را عامل ایجاد غرور ملی در عرصه‌های بین‌المللی دانست و افزود: شرایط باید به گونه‌ای باشد که دغدغه‌های اقتصادی قهرمانان به حداقل برسد. 
سعی کرده‌ایم در ورزش نگاه عدالت‌محوری داشته باشیم
 مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز در ادامه این دیدار با تقدیر از نگاه حمایتی استاندار به مقوله ورزش گفت: در سال گذشته و در حد توانمان از ورزشکاران حرفه‌ای استان در رشته‌های انفرادی و تیمی حمایت کرده‌ایم. 
حیدرعلی کامیاب با ارائه گزارشی مختصر از افتتاح پروژه‌های ورزشی در هفته گذشته در استان فارس افزود: تلاش کرده‌ایم با توزیع عادلانه بودجه و امکانات نگاه عدالت محوری را در ورزش استان ایجاد کنیم. 
وی با بیان این مطلب که وظیفه ما فراهم ساختن فضای استان برای ایجاد بستری بانشاط برای  مردم است افزود: برنامه‌ریزی‌های اداره کل ورزش و جوانان در بخش همگانی افزایش شور و نشاط اجتماعی و در بخش قهرمانی کسب مدال‌های معتبر آسیایی، جهانی و المپیک است. 
گفتنی است محمد موسایی رئیس هیئت کشتی استان و امید نوروزی قهرمان المپیک کشتی المپیک نیز در این دیدار در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، به ارائه گزارش گزارشی از وضعیت کنونی کشتی استان فارس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی