[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

افتتاحیه «عطرآلود» در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «عطرآلود» شامگاه روز ۱۷ خرداد با حضور مصطفی زمانی بازیگر و عوامل اصلی در پردیس سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی پروژه، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «عطرآلود» شامگاه روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد حسام محمودی در حضور مصطفی زمانی بازیگر، هادی مقدم‌دوست کارگردان و یوسف منصوری تهیه‌کننده در ۲ سانس در پردیس سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز برگزار شد.
پیش‌از نمایش فیلم، مصطفی زمانی بازیگر «عطرآلود» ضمن خوشامدگویی به مردم مهمان‌نواز شیراز و گرامیداشت یاد حسام محمودی بازیگر فقید عرصه سینما در سخنانی اظهار کرد: هنوز باورم نمی‌شود که حسام را از دست دادیم و امروز در میان ما نیست. خیلی سخت است که برای زندگی تلاش کنیم تا مؤثر باشیم و بقیه ذی‌نفع باشند، اما در نهایت مرگ همه‌چیز را بی‌معنی‌ کند. خدا همکار عزیز ما را بیامرزد و روحش شاد.
ناگفته‌های مصطفی زمانی از بازی در فیلم هادی مقدم‌دوست
وی ادامه داد: امیدوارم از دیدن فیلم «عطرآلود» لذت ببرید و یک ذره ریزبینی باعث شود تا با جنس دیگری از دوست‌داشتن و عشق خارج از کلام و فرم‌های معمول در سینما مواجه شوید. جنس دوست‌داشتن آدم‌ها در این اثر از جنس واقعیت و ملموس جامعه است. زندگی واقعاً بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از چیزی است که انسان‌ها بخواهند فکرش را بکنند و اگر زوج و همراه انتخاب می‌کنیم برای این است که ما را در لحظات سخت کمک کنند که تصمیمات به‌جا بگیریم و همراه هم باشیم. قرار نیست فردی فرد دیگری را خوشبخت کند قرار است همراه باشیم تا یک مقداری زندگی با آرامش بیشتری طی شود و ما از تجربیات خود و زیستمان به‌عنوان انسان لذت بهتری ببریم.
بازیگر «عطرآلود» در پایان سخنان خود گفت: من با این نیت در فیلم بازی کردم و امیدوارم از پس آن برآمده باشم. همچنین در عین حال سعی کردم از زیاده‌گویی‌ها و ترحم‌هایی که معمولاً این نقش‌ها می‌آورد و اگزجره می‌کند، دوری کنم و تلاش داشتم در این فیلم به‌عنوان آدم معمول جامعه با مشکلی که برایم به‌وجود می‌آید، برخورد کنم. ناگفته نماند که من با کارگردانان بسیارخوبی کار کردم اما هادی مقدم‌دوست جزو معدود فیلم‌سازانی است که باید درباره‌شان بگویم که سینما را بلد است، بسیار راحت باهم کار کردیم و از همکاری با وی لذت بردم چراکه یاد گرفتم.
شعار فیلم عطرآلود چیست؟
در ادامه هادی مقدم‌دوست کارگردان اثر در سخنانی اظهار کرد: اکران افتتاحیه «عطرآلود» را به زنده‌یاد حسام محمودی و خانواده این هنرمند تقدیم می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه سینمای ایران همیشه سعی دارد فیلم‌های متنوعی برای تماشاگران خود بسازد، گفت: امیدوارم علاقه‌مندان به سینما نیز تماشاگر انواع فیلم‌ها باشند و از تماشای «عطرآلود» لذت ببرند. «عشق، هر لحظه عطر خودشو داره» شعار فیلم ماست. همه ما با عطرها و بوها رابطه داریم و این‌گونه نیست که تنها از یک رایحه خوشمان بیاید و لذت ببریم. این حق ماست که انواع رایحه‌ها را دوست داشته باشیم.
کارگردان «عطرآلود» عنوان کرد: برای بنده این فیلم تذکر این نکته بود که در زندگی عطرها و رایحه‌های مختلفی وجود دارد که ما می‌توانیم از آن‌ها لذت ببریم و این‌گونه است که زندگی برایمان دل‌پذیرتر می‌شود، یعنی علی‌رغم همه سختی‌ها، زیبایی‌هایش را پیدا می‌کنیم و متوجه می‌شویم که هر لحظه عطر خودش را دارد، می‌شود از هر لحظه لذت برد و همچنین بابت هر لحظه امیدوار بود. امیدوارم که شما هم همیشه امیدوار باشید.
وقتی اخلاق حرف اول را می‌زند
یوسف منصوری تهیه‌کننده فیلم نیز در پایان این مراسم عنوان کرد: خوشحالم که افتتاحیه این فیلم در شیراز و با نام و یاد حسام محمودی عزیز رقم خورد. حسام بسیار شیرین بود و با رفاقت و معرفت پای کار ایستاد. فراموش نکنیم رفقای قدیمی خود را که در سینما با عشق کار می‌کردند و برایشان اخلاق حرف اول را می‌زد. امیدوارم این فیلم و نتیجه زحمات دوستان من مورد قبول شما باشد. از همه بازیگران و عواملی که دست‌به‌دست هم دادند و با رفاقت «عطرآلود» را کار کردند، تشکر می‌کنم.
این اثر که محصول سازمان سینمایی سوره است از ۱۶ خرداد اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده است. مصطفی زمانی، هدی زین‌العابدین، کوروش تهامی، همایون ارشادی، حسام محمودی، سودابه بیضایی و شهروز ابراهیمی بازیگران این فیلم هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی