[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

وزش نسیم درودزن در شیراز، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از دو پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز و همچنین پروژه جاده دوکوهک به صدرا بازدید و روند اجرای این دو پروژه را بررسی کرد.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از روند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شهرستان شیراز، با تأکیدبر اینکه پروژه انتقال آب درودزن به شیراز یکی‌از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های در دست اجرا است خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این خط انتقال آب، ضریب اطمینان بالایی برای آب‌رسانی به شیراز فراهم خواهد کرد.
مهندس تبادار با بیان اینکه روند اجرای پروژه یادشده مناسب است، از پیشرفت فیزیکی 74درصدی آن خبر داد و افزود: به‌رغم مشکلاتی که از نظر عملیاتی و تأمین اعتبار در این پروژه وجود دارد تاکنون اقدامات مؤثری برای پیشرفت پروژه انجام شده است که امیدواریم در سال 97 شاهد بهره‌برداری آن باشیم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه خط دوم انتقال آب درودزن به شیراز نزدیک به 77کیلومتر طول دارد و اعتباری بالغ‌بر 500میلیارد توان برای آن در نظر گرفته شده ، ابراز امیدواری کرد با همکاری و تلاش وزارت نیرو، سازمان آب منطقه‌ای و قرارگاه خاتم‌الانبیا به‌عنوان پیمانکار این پروژه مهم و اثرگذار به‌زودی و با موفقیت به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا تاکنون در پروژه‌های متعددی حضور فعال داشته است‌ گفت: انتظار داریم با توجه به اهمیت ویژه مسئله آب‌رسانی، شاهد تلاشی مضاعف برای تکمیل این پروژه باشیم. مهندس تبادار همچنین از قول مساعد وزیر نیرو برای تخصیص اعتبارات بیشتر به این پروژه خبر داد و ابراز امیدواری کرد بخش‌های باقی‌مانده از مطالبات پیمانکار نیز تأمین شود.
به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، قرارداد اجرای پروژه خط دوم آب‌رسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقد شده است. 
کارفرمای این پروژه شرکت سهامی آب منطقه‌ای و پیمانکاران آن قرارگاه خاتم‌الانبیا و مؤسسه نیروگستر هستند. پروژه خط دوم انتقال آب سد درودزن 
به شیراز به طول 77کیلومتراست. در این پروژه احداث یک ایستگاه پمپاژ و سه مخزن جمعاً با حجم 60هزار مترمکعب، یک‌رشته تونل به طول چهار هزار و 800متر و یک تصفیه‌خانه نیز توسط بخش خصوصی درحال اجرا است.  استاندار فارس همچنین از روند اجرای جاده دوکوهک به شهر جدید صدرا (ورودی دوم صدرا) نیز بازدید کرد و از پیشرفت ۳۰درصدی این پروژه خبر داد.
مهندس تبادار با بیان اینکه اتمام پروژه مذکور که در سه باند رفت و سه باند برگشت ساخته خواهد شد و سبب تسهیل رفت‌وآمد و ساماندهی ترافیک غرب شیراز به‌ویژه شهر صدرا خواهد شد، بر سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی