[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاران وارد کنسرسیوم صنعتی شوند، روزنامه شیراز نوین

محمد‌هادی ایمانیه در دیدار با برخی سرمایه‌گذاران با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف برق، از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان بزرگ استان خواست با استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر و همچنین تهاتر برق، در جهت تأمین برق پایدار در شبکه‌های مختلف کمک کنند. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه با حضور در قرارگاه جهادی سرمایه‌گذاری کوثر با تعدادی از سرمایه‌گذاران صاحبان سرمایه و صنایع دیدار و گفت‌وگو کرد. استاندار فارس در این دیدارهای جداگانه بر ضرورت حل مشکلات سرمایه‌گذاران تأکید کرد و از تأمین منابع مالی و اختصاص تسهیلات به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی و مشکلات پیش روی صاحبان صنایع نام برد و اظهار داشت: یکی از بهترین راه‌های تأمین مالی، مشارکت سرمایه‌گذاران با یکدیگر است؛ برای تکمیل یک پروژه صنعتی یا یک واحد تولیدی می‌توان از همکاری چند سرمایه‌گذار با یکدیگر بهره برد تا ضمن هدایت منابع مالی، مشکل تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی نیز مرتفع شود. وی مراجعه‌کنندگان فعال در حوزه بهداشت و درمان را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان ساخت: در اجرای پروژه‌های درمانی به ویژه طرح‌های بخش خصوصی نباید شاهد اقدامات جزیره‌ای باشیم؛ چراکه زیرساخت‌های متعددی در شهر بین‌المللی سلامت شیراز فراهم شده است تا سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه بهداشت و درمان در این شهر بین‌المللی که امکانات ویژه‌ای هم دارد، سرمایه‌گذاری کنند. 
نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه هیچ پروژه‌ای در سطح استان به دلیل پرداخت‌های مالیاتی و عوارض مالی نباید تعطیل شود، تصریح کرد: جلوگیری از عدم توقف پروژه‌های اقتصادی در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط باشد؛ موضوعات مرتبط با پرداخت‌ها باید سریع‌تر تعیین تکلیف و به اطلاع سرمایه‌گذاران رسانده شود.
استاندار فارس در ادامه به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف برق در حوزه‌های گوناگون هم اشاره کرد و گفت: اولویت ابتدایی، طبیعتاً و منطقاً تأمین کامل برق شبکه خانگی است؛ به همین سبب طبق دستورات کشوری برق در سایر شبکه‌ها دارای محدودیت می‌شود.
وی افزود: برای تولیدکنندگان این موضوع قطعاً نگران‌کننده است، اما راه‌های متعددی برای جبران این ضعف وجود دارد؛ از جمله استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر توسط صنایع بزرگ استان. ایمانیه در پایان از آمادگی دولت برای تهاتر برق هم سخن گفت و افزود: صنایع بزرگ می‌توانند با استفاده از ژنراتورها و تزریق برق به خطوط برق سراسری، تا حدودی کمبود برق صنعت خود را تأمین کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی