[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

قتل پیرزن فقط برای یک تخته‌فرش و پلی‌استیشن، روزنامه شیراز نوین

عاملان قتل پیرزن 85ساله در خیابان جیحون، اعتراف کردند پس از قتل فقط فرش و پلی‌استیشن سرقت کردند.
ساعت 18:15 روز 29 دی، کشف جسد پیرزنی 85ساله در محل سکونتش واقع در طبقه اول یک مجتمع مسکونی در خیابان جیحون به کلانتری 108 نواب اعلام شد. 
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه، مشخص شد متوفی به نام آمنه،  85ساله به علت «انسداد مجاری تنفسی» به قتل رسیده است. 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده  در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت، به تحقیق از همسایه مقتول در همان طبقه اول ساختمان به نام «مریم» 44ساله که بنا بر اظهارات اهالی ساختمان، اولین نفری که جسد را رؤیت کرده بود، پرداختند. 
«مریم» در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 13:30، آمنه مرا صدا زد و گفت کنترل تلویزیونش خراب شده؛ به این بهانه درخواست کرد برایش یک کنترل تلویزیون خریداری کنم. به مغازه صوتی و تصویری رفتم، اما مغازه بسته بود و بدون آنکه موفق به خرید کنترل تلویزیون برای مقتوله بشوم، در ساعت 15:30 به منزل بازگشتم. مجدداً ساعت 16 از منزل خارج و ساعت 18 به منزل بازگشتم. متوجه شکسته شدن شیشه آپارتمان مقتول شدم و از گوشه شیشه شکسته شده، به داخل آپارتمان نگاه کردم که جسد خانم آمنه را داخل اتاق پذیرایی مشاهده کردم. بلافاصله موضوع را به همسایگان طبقات بالا و در ادامه به پلیس 110 اطلاع دادم. 
کارآگاهان اداره دهم در بررسی میدانی محدوده جنایت، موفق به شناسایی برخی مراکز تجاری مجهز به دوربین‌های مداربسته شدند. در بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر مریم (همسایه مقتول) شدند. بررسی دقیق تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان داد مریم بار اول در ساعت 15:17 و بار دوم در ساعت 15:40 در خیابان جیحون تردد داشته و در هر دو بار مردی ناشناس، حدوداً 45 تا 40 ساله او را تعقیب می‌کند. 
در شرایطی که «مریم» مدعی عدم شناسایی تصاویر به دست آمده از مرد ناشناس شده بود؛ اما در تحقیقات از اعضای خانواده‌اش، پسر مریم با شناسایی تصویر مرد ناشناس به نام مجید 42ساله  عنوان داشت: چهار سال پیش زمانی که در خیابان سی متری جی سکونت داشتیم، مجید همسایه ما بود. به واسطه اختلاف و درگیری شدیدی که مجید با همسرش داشت، مادرم دائماً تلاش می‌کرد با میانجیگری آنها را با یکدیگر آشتی دهد؛ اما نهایتاً از یکدیگر متارکه کردند و از سی متری جی رفتند. ما نیز پس از گذشت مدت کوتاهی، محل سکونت خود را تغییر داده و به خیابان جیحون آمدیم.
با شناسایی دقیق محل سکونت مجید در منطقه نواب، خیابان مرتضوی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ششم بهمن اقدام به دستگیری او کردند. 
«مجید» ابتدا منکر ارتباط خود با موضوع قتل شد؛ اما در ادامه و پس از ارائه اطلاعات دقیق از سوی کارآگاهان از جمله تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و همدستی مریم در جنایت اعتراف کرد. 
مجید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: حدوداً چهار سال پیش با مریم و خانواده‌اش در منطقه سی متری جی آشنا شدم. آن زمان متأهل بودم و دائماً با همسرم درگیری داشتم. مریم به عنوان یکی از همسایه‌ها، با میانجیگری سعی در آشتی ما دو نفر داشت. پس از متارکه از همسرم، من به مصرف موادمخدر روی آوردم؛ مریم نیز به صورت پنهانی شیشه مصرف می‌کرد و همین موضوع زمینه ارتباط نزدیک مرا با مریم ایجاد کرد. من مشکلات مالی فراوانی داشتم و مریم طی این مدت به من کمک مالی می‌کرد. حدوداً یک ماه قبل یک بار با معرفی مریم و برای نظافت، به خانه مقتول رفته بودم. از آن زمان، چندین بار پیشنهاد سرقت طلا و جواهرات را با مریم مطرح کردم، اما او زیر بار نمی‌رفت. تا اینکه چند روز قبل، این بار مریم پیشنهاد سرقت را مطرح کرد. روز جنایت قرار شد مریم در ورودی آپارتمان را باز کند و همین کار را نیز کرد. پس از ورود به داخل ساختمان، در آپارتمان مقتوله را زدم و به محض باز شدن در آپارتمان، محکم در را به صورتش کوبیدم و او به داخل اتاق پذیرایی پرتاب شد.
با طناب دست و پا و دهان پیرزن را بستم. هنگامی که قصد بستن دستان مقتول از پشت سر را داشتم، در حین پیچاندن دستانش، دست چپش دچار شکستگی شد. ابتدا یک انگشتر طلا را از داخل دست پیرزن خارج کردم. برای پیدا کردن طلاها به داخل اتاق‌ها رفتم، اما موفق به پیدا کردن طلا و جواهرات نشدم. مریم را صدا زدم و از او جویای محل طلاها شدم. او گفت اگر طلاها خانه نباشد، به احتمال فراوان نزد دختر مقتوله است. نهایتاً پس از جستجوی داخل اتاق‌ها و بدون پیدا کردن طلا و جواهرات، یک دستگاه ویدئو، یک دستگاه play station و یک تخته‌فرش دست‌باف را سرقت و از ساختمان خارج شدیم. پس از مدتی به مریم زنگ زدم و آن زمان متوجه شدم پیرزن به علت خفگی فوت کرده است. 
با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت و محرز شدن مشارکت مریم در جنایت، مریم نیز دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. مریم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه مشارکت در قتل پیرزن 85ساله شد؛ اما پس از اطلاع از اعتراف صریح مجید، تمامی اعترافات وی را تأیید و به مشارکت خود در سرقت منجر به جنایت اعتراف کرد. 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: هر دو متهم برای ارائه توضیحات به نزد بازپرس دادسرای ناحیه 27 تهران اعزام شدند. با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب سرقت منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس سجاد منافی آذر پرونده صادر و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی