[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۳۶
  • دوره جدید

تأمین آب پایدار با برنامه‌ریزی ساختاری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، از تدوین برنامه‌های مناسب ساختاری (فنی و مهندسی) و رفتاری (فرهنگی) به منظور عبور مطلوب از تابستان سال جاری خبر داد و گفت: با فعالیت‌های برنامه‌محور به استقبال فصل گرم سال می‌رویم.
علی شبانی با اشاره به اینکه هیچ‌چیز جز آرامش خاطر هم‌استانی‌های عزیز در حوزه تأمین آب، ما را راضی نخواهد کرد، اظهار داشت: در راستای تأمین آسایش مشترکینمان برنامه‌ریزی گسترده‌ای در حوزه‌های ساختاری (فنی و مهندسی) و رفتاری (فرهنگی) به منظور عبور مطلوب از تابستان سال جاری انجام داده‌ایم تا بتوانیم ماه‌های گرم پیش رو را به نحو مطلوب پشت سر بگذاریم.
وی با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب ادامه داد: برای عبور از تابستان سال جاری، مجموعه اقداماتی را انجام داده‌ایم، از جمله اینکه برای شهرها و روستاهایی که دارای مشکل می‌باشند، برنامه‌های لازم پیش بینی شده است که بعضی از این پروژه‌ها در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و عملیات اجرایی بعضی دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد. وی افزود: با اصلاح شبکه‌های توزیع آب، بازسازی تأسیسات آب‌رسانی، مهندسی مجدد چاه‌ها و بهسازی چشمه‌ها و قنات‌های موجود، استانداردسازی انشعابات آب شهری و روستایی و انجام مستمر مدیریت فشار شبکه‌های آب‌رسانی به دنبال ارتقای بهره‌وری منابع آب موجود هستیم. مدیر ارشد آب شرب استان فارس اظهار کرد: برای بعضی از شهرها و روستاها که مشکل کمبود آب شرب داشتند نیز چند حلقه چاه آب شرب کشاورزی با کیفیت مناسب اجاره کرده‌ایم. در برخی مناطق شهری و روستایی به صورت مستمر یا متناوب از سامانه آب‌رسانی سیار استفاده می‌کنیم. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس در ادامه با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه رفتاری نیز اظهار داشت: چندین جشنواره فرهنگی- آموزشی در مدارس شهرها و روستاهای استان برگزار گردیده است. از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی فعالیت‌های خوبی در راستای اشاعه فرهنگ صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب داشته‌ایم؛ کارگاه‌های آموزش مقدماتی در شهرستان‌های استان برای آموزش بانوان خانه‌دار انجام داده‌ایم؛ طی تفاهم‌نامه فرهنگی با شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب از طریق تریبون‌های نمازجمعه و مساجد، توسط ائمه جمعه و جماعات استان از دیگر اقدامات شرکت آبفا استان فارس در حوزه رفتاری بوده است. وی لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب توسط مردم را در تمام فصول به ویژه فصل تابستان اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد و گفت: اگر مردم فهیم استان فارس فقط ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشند، تابستان سال جاری را به بهترین شکل پشت سر خواهیم 
گذاشت. 
به گفته مدیرعامل شرکت آبفا فارس، باید تلاش شود تا متوسط مصرف آب شرب و بهداشتی در استان به استاندارد‌های موجود نزدیک شود که این امر با مشارکت و همراهی مردم و توجه ویژه به مقوله مدیریت مصرف محقق خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی