[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

وسوسه ۵۰۰هزار تومانی!، روزنامه شیراز نوین

 خراسان: چند سال قبل مأموران انتظامی مرا به جرم جعل اسناد دولتی دستگیر کردند. آن روزها با استفاده از مهرهای تقلبی و با شیوه‌های خاصی، مدارک و اسناد دولتی را جعل می‌کردم، به طوری که حتی امضاهای مسئولان و مدیران مربوطه قابل تشخیص نبود. 
نمی‌دانم چه عاملی باعث شد تا به سمت جعل اسناد گرایش پیدا کنم، ولی آن زمان که در دام قانون افتادم، با خودم عهد کردم که دیگر راه خطا نروم و مسیر درست زندگی را در پیش بگیرم تا این که چند ماه قبل وسوسه مبلغ 500هزار تومانی موجب شد تا دوباره صندوقچه جعل اسناد را بیرون بکشم و... . 
جوان 30ساله‌ای که به اتهام جعل اسناد نیروی انتظامی در دستگاه قضایی توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شده است، پس از آن که به سوالات تخصصی بازپرس محمدحسن اصولی صفار (بازپرس شعبه 410 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) پاسخ داد، به تشریح ماجرای زندگی‌اش پرداخت و گفت: به درس و مدرسه هیچ علاقه‌ای نداشتم و نمی‌توانستم ادامه تحصیل بدهم.
درس‌هایم خیلی ضعیف بود و همواره نمرات پایینی می‌گرفتم، به همین دلیل نتوانستم بیشتر از مقطع راهنمایی درس بخوانم و به ناچار با رها کردن کتاب و مدرسه وارد بازار کار شدم. برادر بزرگ‌ترم فروشگاه بدلیجات داشت، به همین خاطر من هم در کنار او به همین شغل ادامه دادم. پدرم نیز در کار خرید و فروش تلفن همراه بود و وضعیت مالی مناسبی داشت. 
حدود چهار سال با برادرم کار کردم تا این که 9سال قبل مادرم تصمیم گرفت مرا داماد کند. او در یکی از مکان‌های مذهبی دختری را پسندیده بود که پس از آن طبق آداب و رسوم سنتی ازدواج کردم. البته به خاطر بیماری تعریق کف دستم، از خدمت سربازی هم معاف شده بودم. 
ابتدا زندگی آرامی داشتم تا این که به سوی مصرف قرص‌های متادون (داروهای ترک اعتیاد) کشیده شدم و از آن زمان به بعد، اعتیاد شدیدی به مصرف داروهای مخدردار پیدا کردم. البته همسرم در جریان استفاده از این داروها قرار داشت، اما چیزی نمی گفت. روزگارم به همین ترتیب سپری می‌شد تا این که به جعل اسناد روی آوردم. خودم هم نمی‌دانم چه شد که برای اولین بار دست به این کار زدم. اما از هر طریقی بود سربرگ‌های رسمی، دولتی و غیردولتی را به دست می آوردم و به طرز ماهرانه‌ای اقدام به جعل می‌کردم. برخی از مهرهای جعلی را خودم می‌ساختم؛ اما بعضی دیگر را به یک مهرساز سفارش می دادم و او با گرفتن مبالغ سنگین این مهرها را برایم آماده می کرد. 
سال 1392 به جرم جعل دستگیر شدم و تصمیم گرفتم دیگر این کار را ادامه ندهم. اما چند ماه قبل، یکی از دوستانم با پرداخت 500هزار تومان وجه نقد از من خواست تا وکالت نامه محضری برای انتقال سند یک خودروی گران‌قیمت برایش درست کنم؛ اما مأموران راهنمایی و رانندگی متوجه جعلی بودن وکالت نامه شدند و من دوباره دستگیر شدم... .
شایان ذکر است از مخفیگاه متهم تعداد زیادی لوازم و ابزار جعل به همراه اسناد مربوط به نیروی انتظامی با امضای فرماندهانی که چند سال پیش بازنشسته شده‌اند، کشف و ضبط شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی