[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

کمبود اعتبارات دلیلی برای انجام نشدن کارها نیست، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکیدبر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بودجه، توجه به زیرساخت‌های استان را امری ضروری دانست و گفت: تلاش نمایندگان و همراهی آنها با دستگاه‌های اجرایی سبب افزایش سهم اعتبارات ملی استان نسبت به سال گذشته شده است.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تأکیدبر اینکه اداره امور در تنگناها هنر مدیریت را جلوه‌گر می‌سازد گفت: چانه‌زنی و تلاش برای افزایش سهم هر دستگاه اجرایی از توزیع اعتبارات امری ضروری است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید براساس وظیفه انجام دهند.
مهندس تبادار با بیان اینکه نباید کمبود اعتبارات را دلیلی برای انجام نشدن کارها عنوان کرد، بهره‌گیری از حداقل‌ها برای حداکثر خدمت‌رسانی را از توانمندی‌های مدیران دانست. وی با تأکیدبر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بودجه، توجه به زیرساخت‌های استان را امری ضروری دانست و گفت: تلاش نمایندگان محترم و همراهی آنها با دستگاه‌های اجرایی سبب افزایش سهم اعتبارات ملی استان نسبت به سال گذشته شده است.
استاندار فارس همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تکمیل پروژه‌های عمرانی  اشاره کرد و افزود: اگر نمایندگان محترم مجلس کارگروهی برای بررسی و رفع تنگناهای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی تشکیل دهند بدون تردید گامی مؤثر در توسعه زیرساخت‌های مختلف استان از جمله، آبرسانی، حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل ریلی و هوایی، فرهنگی و... برداشته خواهد شد. نماینده عالی دولت در استان فارس بابیان اینکه اگر قرار است از ظرفیت ماده 27 قانون الحاق و ماده 19 قانون بودجه بهره بگیریم اولین کمک‌کنندگان دستگاه‌های نظارتی هستند‌ گفت: اگر دستگاه‌های نظارتی با رعایت قانون در کنار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند و دستگاه‌های اجرایی نیز اهتمام بیشتری در این زمینه به خرج دهند بدون تردید بخش زیادی از پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
  مهندس تبادار همچنین با تأکیدبر اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام باید در دستور کار قرار گیرند، توصیه کرد: اگر اعتبارات به پروژه‌هایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارد اختصاص یابد، به رغم تنگناها شاهد تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن تعدادی از پروژه‌های عمرانی خواهیم بود. استادار فارس همچنین با اشاره به نقش و جایگاه خیرین در عمران، آبادانی و خدمت‌رسانی به بسیاری از مناطق فارس، توجه به این افراد خیراندیش را نیز درراستای تبصره 19 قانون بودجه دانست و گفت: باید از طریق فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که چه از طریق تبصره‌های بودجه و چه از طریق تملک دارایی وجود دارد، اعتباراتی برای تقویت انگیزه بیشتر در اختیار بخش خصوصی و حتی خیرین برای تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌ها قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی