[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

حکم سرگروهی در تهران امضا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شاگردان امیر قلعه‌نویی در مسابقه امشب (سه‌شنبه) به دنبال کسب یازدهمین برد تاریخ تیم ملی برابر ازبکستان هستند. به گزارش فوتبال 360، تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در دور دوم انتخابی جام جهانی 2026 باید به مصاف تیم ملی ازبکستان برود؛ آن ‌هم در شرایطی‌که صعود هر دو تیم به دور سوم مسجل شده و با توجه به وضعیت تیم‌های ملی ایران و ازبکستان، سرگروهی‌شان در مسیر قرارگیری در سید بهتر برای حضور در دور سوم اثرگذار نخواهد بود، اما با این وجود، همواره رویارویی‌های ایران و ازبکستان از جذابیت خاصی برخوردار بوده و در این بازی تشریفاتی هم دو تیم به دنبال صدرنشینی و حفظ روند شکست‌ناپذیری‌شان در دور دوم انتخابی جام جهانی 2026 هستند.
 تیمی که رکورد قلعه‌نویی را خراب کرد!
امیر قلعه‌نویی دوره دوم سرمربیگری‌اش در تیم ملی را با تساوی برابر روسیه آغاز کرد، اما سپس تیم ملی با هدایت او موفق شد برابر تیم‌های ملی کنیا، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، بلغارستان، آنگولا، اردن، قطر و هنگ‌کنگ 9 برد پیاپی به‌دست آورد، اما با وجود آنکه در فینال تورنمنت کافا شاگردان قلعه‌نویی برابر ازبکستان در تاشکند به پیروزی رسیده بودند، این ‌بار دور رفت مسابقات انتخابی جام جهانی، ترمز تیم ملی در تاشکند کشیده شد و ملی‌پوشان برابر ازبکستان به تساوی 2-2 رضایت دادند تا شمار بردهای پیاپی تیم ملی با هدایت قلعه‌نویی 2رقمی نشود!
 به یاد 7 برد پیاپی
تیم‌های ملی ایران و ازبکستان در طول تاریخ فعالیت خود 13 بار رودرروی هم قرار گرفته‌اند که همواره ملی‌پوشان فوتبال ایران توانسته‌اند عملکرد بهتری برابر حریف آسیای مرکزی خود داشته باشند. درحالی‌که در طول یک ‌سال اخیر، دو تیم 2 بار با یکدیگر رودررو شده‌اند و قرار است امشب سومین رویارویی آن‌ها در طول یک‌ سال اخیر به انجام برسد، باید اشاره داشت که تیم ملی ایران نزدیک به یک ‌دهه است که برابر ازبکستان شکست نخورده و بعد از باخت مقابل این تیم در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 در آبان‌ماه 1391، ملی‌پوشان 7 برد پیاپی به‌دست آوردند و سپس در دور رفت مسابقات انتخابی جام جهانی 2026 به نتیجه تساوی رضایت دادند که کسب 7 برد پیاپی دستاورد مهمی برای فوتبال ملی ایران برابر ازبکستان محسوب می‌شود.
 در جست‌وجوی برد یازدهم در تهران
تیم ملی ایران در آذرماه 1377 بود که نخستین‌بار در مسابقات بازی‌های آسیایی 1998 رودرروی تیم ملی ازبکستان قرار گرفت و این تیم را با 4 گل شکست داد. سپس دومین رویارویی دو تیم بعد از حدود یک ‌دهه، در تیرماه 1386 در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2007 به انجام رسید و در مجموع 13 رویارویی دو تیم، 10 برد سهم فوتبال ملی ایران بوده و 2 تساوی و یک برد برای ازبکستان در تاریخچه هماوردی‌های دو تیم به چشم می‌آید. در مسابقه امشب (سه‌شنبه) که از ساعت 20:30 به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران آغاز می‌شود، شاگردان امیر قلعه‌نویی امیدوارند که بتوانند یازدهمین برد تاریخ فوتبال ملی ایران را برابر ازبکستان در چهاردهمین رویارویی دو تیم به ‌دست آورند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی