[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

مطالبات فارس عملیاتی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در سفر به تهران در دیدارهای فشرده با برخی از وزرا و معاونین وزارتخانه‌ها، توسعه بیش از پیش استان را در حوزه‌های عمرانی، تجهیزات پزشکی، نفت و فرآورده‌های نفتی و خدمات شهری پیگیری کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه دوشنبه بیست و یکم خردادماه در سفر یک‌روزه به تهران، دستور کار خود را توسعه بیش از پیش فارس، با رایزنی‌های فشرده و چندجانبه در سطوح عالی وزارتخانه‌ها قرار داد.
استاندار فارس در دیدار با امیر رستگاری معاون وزیر دفاع، ایجاد هاب تولید تجهیزات پزشکی در شیراز را به سبب قطب بودن این کلان‌شهر در حوزه سلامت پیگیری کرد که مقرر شد به زودی جلسه‌ای در شیراز با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت برگزار و تصمیم‌های نهایی جهت آغاز به کار این طرح ارزشمند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اوقاف کشور اتخاذ شود. محمدهادی ایمانیه سپس با همراهی محمد حسن اسدی شهردار شیراز، در جلسه‌ای با وزیر کشور رفع کمبود واگن مترو شهر شیراز را پیگیری کرد که در این زمینه نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد که با تحقق آنها امیدواریم شاهد افزایش واگن‌های مترو و همچنین کاهش فاصله حرکت به ویژه در خط ۲ شیراز باشیم. نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگر سفر خود به تهران در جلسه با محمدجواد اوجی وزیر نفت احداث خط انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کشور به شیراز و همچنین احداث پالایشگاه شماره ۲ این کلان شهر را پیگیری کرد. وی همچنین همکاری وزارت نفت برای احداث راه‌آهن شیراز به اهواز را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
نماینده عالی دولت در فارس سپس با حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، وضعیت ارتباطات و پیشرفت پروژه‌های فیبر نوری منازل و کسب و کارها در فارس را پیگیری کرد. وی در این جلسه با اشاره به تفاهمات قبلی برای انجام این کار، به پیگیری و رفع مشکلات موجود در این مسیر تأکید کرد. استاندار فارس سپس در دیدار با مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، تکمیل هرچه سریع‌تر قطعه ۷ آزادراه شیراز به اصفهان را خواستار شد و زمان شروع به احداث قطعه ۸ و توافقات لازم در این زمینه را به بحث و تبادل نظر گذاشت.
وی همچنین تزریق مالی به طرح احداث قطار شیراز به بوشهر را با هدف افزایش سرعت اجرای این طرح با مقام عالی وزارت راه و شهرسازی پیگیری کرد. استاندار فارس در پایان سفر خود به تهران در جلسه مجمع نمایندگان استان فارس که با حضور 16 نفر از نمایندگان مردم شریف فارس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن آرزوی توفیق برای نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بر نهایت استفاده از وقت در جهت خدمتگزاری و اهتمام جدی در مسیر اعتلای استان و شهرستان‌های فارس تأکید کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی