[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

پیشتاز در کورس آسفالت معابر شیراز، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 10 از اجرای یک‌صد‌هزار مترمربع آسفالت در معابر این منطقه طی دوماهه نخست سال جاری خبر داد. 
شهرام سبزیان‌فرد گفت: این مهم با توجه به تأکید شهردار و ناظر شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز در منطقه 10 و همچنین نیازسنجی‌های انجام‌شده در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه بخش قابل توجهی از معابر در یک زمان‌بندی مناسب آسفالت شد. 
وی با بیان اینکه بیشترین میزان آسفالت معابر عمومی در شهرک‌های انجیره، برنامه و بودجه، گویم، قصر قمشه، بهشتی، آرین، برف‌فروشان و دوکوهک انجام شده، اظهار داشت: علاوه بر اینها، درزگیری در بولوار دکتر حسابی و همچنین دیگر شهرک‌ها و معابر اصلی منطقه بر اساس نیازهای شناسایی شده انجام شده و در دستور کار قرار دارد. وی با تأکید بر اینکه این سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در منطقه ۱۰ تا پایان سال با جدیت دنبال خواهد شد، تصریح‌ کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۵۰۰هزار مترمربع از معابر خاکی در این منطقه زیرسازی و آسفالت شده و به دلیل وسعت منطقه و ساخت شهرک‌های جدیدالاحداث نیاز به این دو موضوع همچنان احساس می‌شود. شهردار منطقه 10 شیراز موضوع آسفالت را یکی از الزامات مهم و ویژه در پروژه‌های عمرانی توصیف کرد و گفت: علاوه بر این، مباحثی مانند درزگیری‌ها، اصلاح و مرمت شبکه آسفالت معابر همچنان مورد تأکید و توجه خواهد بود. به گفته سبزیان‌فرد، در کنار زیرسازی و آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها، بحث ترمیم آسفالت معابر هم هم‌زمان در حال اجراست؛ به طوری که در بولوارها و بزرگ‌راه‌های دکتر حسابی، آیت‌الله علوی و حسینی‌الهاشمی بیش از ۳۰هزار مترمربع لکه‌گیری و درزگیری آسفالت به طول ۱۵۰هزار متر انجام شده‌ است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه‌های محرومیت‌زدایی و آسفالت کوچه‌ها در شهرک‌های گویم، قصر قمشه، دوکوهک، انجیره و حسین‌آباد اشاره ‌کرد و گفت: آسفالت خیابان‌های ستایش و نیایش، دارالسلام گویم، خیابان‌های جمهوری و زیتون، منشعبات کوچه‌های ولایت زیمنس، خیابان میعاد، شاهد، نشاط و کوچه‌های منشعب در شهرک قصر قمشه، خیابان معصومی در شهرک انجیره از جمله پروژه‌های محرومیت‌زدایی است که عملیات اجرایی آن همچنان ادامه دارد. شهردار منطقه ۱۰ در ادامه از پخش آسفالت در شهرک‌های برنامه و بودجه، بهشتی، آرین، برف‌فروشان و پیام نور طی دوماهه اخیر خبر داد و افزود: معابر اصلی و فرعی این شهرک‌ها شامل پروژه آسفالت بوده است. 
سبزیان‌فرد بحث زیرسازی و آسفالت خیابان هنر ۳ در شهرک دوکوهک را نیز به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص مورد اشاره قرار داد و گفت: بنا بر ضرورت و درخواست اهالی، این معبر اصلی برای تسهیل عبور و مرور ماشین‌آلات سنگین توسط شهرداری منطقه ۱۰ ایجاد شد. وی با اشاره به اینکه گسترش ساخت و سازها و ایجاد شهرک‌های جدید نیاز منطقه به زیرسازی، آسفالت و همچنین ترمیم آسفالت را به شکل قابل توجهی افزایش داده است، ابراز داشت: علی‌رغم اقدامات صورت‌گرفته، هنوز به انجام یک‌میلیون مترمربع آسفالت دیگر نیاز داریم که با توجه به محدودیت‌های زمانی و مالی، به مرور انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی