[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

جهش در تکمیل پروژه‌های آبی فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام کرد: 
جهش در تکمیل پروژه‌های آبی فارس 

به گزارش ایرنا، طبق آخرین اظهارات متولیان حوزه آب در استان فارس، در طول دولت سیزدهم تعداد زیادی پروژه‌های عمرانی و غیرسازه‌ای که از قبل شروع شده بود، با فعالیت جهادی به نقطه پایان و به بهره‌برداری رسید و تعدادی نیز با قوت در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم و در رأس آن رئیس‌جمهور شهید حضرت آیت‌الله رئیسی بلافاصله سفرهای استانی در اوایل شهریورماه ۱۴۰۰ شروع شد و استان فارس هفتمین مقصد هیئت دولت بود.
سیاوش بدری افزود: در طول دولت سیزدهم تعداد زیادی پروژه‌های عمرانی و غیرسازه‌ای که از قبل شروع شده بود، با فعالیت جهادی به نقطه پایان و به بهره‌برداری رسید و تعدادی نیز در حال انجام است.
بدری ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای در سفر اول تعداد هشت مصوبه داشت که چهار مصوبه هم‌زمان با سفر سال بعد اجرایی شد و بر همین اساس این شرکت در جشنواره شهید رجایی در بخش اجرایی شدن مصوبات سفر دولت، مورد تقدیر ویژه قرار گرفت. وی یکی از مهم‌ترین مصوبات را بهره‌برداری از خط دوم تأمین آب شرب کلان‌شهر شیراز از سد درودزن دانست و گفت: خوشبختانه با کار جهادی در سفر دوم هیئت دولت به فارس در مهرماه ۱۴۰۲ با دستان پربرکت شهید جمهور به طور رسمی افتتاح شد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس یادآور شد: خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به شیراز به طول ۷۸هزار متر، دارای تونل خط انتقال به طول چهارهزار و ۴۴۰ متر، ایستگاه پمپاژ، تصفیه‌خانه با ظرفیت سه‌هزار لیتر در ثانیه و سه مخزن ۲۰هزار مترمکعبی در مجموع ۶۰هزار مترمکعب است. بدری که معتقد است امروز تأمین آب شرب کلان‌شهر شیراز از آبخوان‌های آهکی اطراف شهر و بخشی از سد درودزن تأمین می‌شود، افزود: با افتتاح خط دوم انتقال آب شرب شیراز با ظرفیت سه‌هزار لیتر بر ثانیه، یک‌میلیون نفر از مناطق مختلف شهر شیراز از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی