[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حرف نو، روزنامه شیراز نوین

سخنی با سهرابی مدیرکل فرهنگ و  ارشاد اسلامی‌ فارس

 

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

از اینکه یک دوست و همراه مطبوعاتی و فعال عرصه فرهنگ و رسانه به سمت مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان فارس منصوب شده هم خرسندم و هم بابت این حسن انتخاب به مدیران عالی وزارت متبوع و استانداری فارس تبریک گفته و تشکر می‌کنم.
جناب سهرابی؛
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌در صدر ادارات کل مهم و تأثیرگذار استان در حوزه فرهنگی است. زیرا مأموریت‌ها و برنامه‌هایی که برای آن تعریف شده و دنبال می‌شود همگی مهم هستند و افراد مرتبط با این اداره کل نیز از جهات گوناگون افرادی مهم و تأثیرگذارند. از آن گذشته استان فارس نیز استانی اثرگذار در گذشته و هم‌اکنون بوده و هست. لذا کار کردن و ماندن و تأثیرگذار بودن در جمع چنین فرزانگان و خدمت درچنین حوزه جغرافیایی شجاعتی همچون «سهراب» و صبر و حلم و حوصله‌ای همچون «صابر»ان ثابت‌قدم در ایمان و عقیده می‌طلبدکه بحمدالله در وجود شما برادر بزرگوار به عینیت دیده شده و می‌شود.
 مدیرکل محترم؛
رسیدگی به مطالبا ت به حق اصحاب فرهنگ و رسانه و هنرمندان و فرهیختگان، بویژه امیدبخشی به جامعه شاعران و نویسندگان و منتقدان ادبی و ساماندهی بهینه انجمن‌های گوناگون، نگاه نو به ناشران و پدیدآورندگان آثار ناب و فاخر، رونق‌بخشی به کار و برنامه‌های فعالان، برنامه‌های ارشادی و فرهنگی، سرکشی به اماکن فرهنگی، هنری و دلجویی از پیشکسوتان و صاحب‌نظران و ممانعت از ورود بی‌حساب وکتاب سیاست‌بازان در امور مجوزهای چاپ و نشر وکتاب و نشریه و رسانه و فعالیت‌های مراکز دینی، قرآنی، هنری، فرهنگی و...، پرداختن به امورماندگار در حوزه میراث معنوی، برنامه‌ریزی در اجرای هرچه بهتر نشست‌های تخصصی و نمایشگاه‌های بزرگ کتاب در سطح استانی و ملی و احیای سینماها و تماشاخانه‌ها، جشنواره‌‌های فرهنگ و رسانه، اصلاح فکر و اندیشه غلط عده‌ای به ساحت مبارک فرهنگ و هنر، بهبود ساختار اداری و تقویت روابط هنرمندان شاخص و اصیل با مجموعه‌های فرهنگی استان فارس و شهر شیراز مد نظر وجود عزیزتان باشد.بجاست در همین جا از استاد فرهیخته و ارجمند، دکتر بهزاد مریدی، مدیرکل سابق این تشکیلات و سعی و اهتمام وافر وی در مدت‌زمان مسئولیت‌اش در انجام امور فاخر فرهنگی تشکر و از زحمات برادر عزیز جناب یوسفی‌نژاد نیز در دوران خدمت خود در مقام سرپرستی بر این اداره کل  قدردانی شود وگنجینه ارزشمند تجارب ارزنده مدیران کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس، چراغ راه پرفراز و نشیبتان درمسئولیت مهمی‌که به دست شما سپرده شده، باشد.
آقای سهرابی؛
قطعاً تشکیل مجمع مشورتی از نخبگان فرهنگی استان، راه‌اندازی اتاق فکری پویا و انتخاب مشاوران امین و کاربلد، شما را به آنچه مطلوب نظر صائب و طبع بلندتان است خواهد رساند. نکته پایانی سیاست‌گذاری‌های شما درخصوص احیای شورای فرهنگ عمومی ‌استان به دبیری جنابعالی و به سرانجام رساندن مصوبات این شورا، کارآمدی آن و اصلاح ترکیب اعضای این شوراست. از جانب حضرت حق جلّ و علا توفیقتان را در سمت جدید مسئلت می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی