[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

کلاهبرداران مجازی در پیشگاه قانون، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
کشف بیش‌از یکصد کیلوگرم تریاک، انهدام باند کلاهبرداران 100 میلیاردی، انهدام باند سارقان حرفه‌ای، کشف میلیاردها تومان کالای قاچاق و برقراری امنیت با تلاش شبانه‌روزی از مهم‌ترین محورهایی بود که فرمانده انتظامی استان فارس در جمع اصحاب‌رسانه به آن‌ها اشاره کرد. سردار حبیبی ظهر دیروز در نشست خبری که با موضوع: انهدام باند کلاهبرداری میلیاردی پلیس فتا با بیش‌از ۴۰ نفر شاکی و کشفیات اخیر پلیس فارس در حوزه‌های تخصصی برگزار شد، اظهار داشت: پلیس با جانفشانی در در راستای برقراری امنیت تلاش می‌کند.
کلاهبرداران مجازی در پیشگاه قانون
او از انهدام یک باند کلاهبردار که اعضای آن مبلغ 100 میلیارد ریال از شهروندان به‌بهانۀ برنده شدن در مسابقات اپراتورهای تلفن همراه کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد. سردار حبیبی اظهار داشت: در پی شکایت یک شهروند شیرازی مبنی‌بر کلاهبرداری از وی به‌بهانۀ برنده شدن در یکی از مسابقات اپراتورهای تلفن همراه، رسیدگی به موضوع به‌‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان فارس قرار گرفت.وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت، شخصی ناشناس با وی تماس گرفته و ضمن معرفی خود به‌عنوان یکی از مسئولان اپراتورهای تلفن همراه و برنده شدن در یکی از مسابقات این اپراتور، از وی درخواست می‌کنند تا برای دریافت جایزه 200 میلیونی خود پای دستگاه عابر بانک برود.
پیشگیری از جرم با هوشمندی شهروندان
سردار حبیبی تصریح کرد: با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، 3 نفر به هویت‌های معلوم شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی، تیمی از افسران پلیس فتا استان فارس به استان تهران مراجعه و آن‌ها را دستگیر کردند. وی با بیان اینکه متهمان برای ناشناس ماندن خود با اجاره کردن حساب‌های بانکی و سیم‌کارت‌های مختلف از دیگران، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، گفت: تاکنون این افراد، به کلاهبرداری از 40 نفر به ارزش 100 میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند. این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه شهروندان توجه داشته باشند برای واریز وجه به حساب بانکی آنان و دریافت جوایز، نیازی به حضور در کنار دستگاه خودپرداز نمی‌باشد، افزود: شهروندان درصورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی، مراتب را ازطریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir یا ازطریق شماره تماس 096380 مرکز فوریت‌های سایبری استان فارس گزارش کنند.
باند سارقان حرفه‌ای متلاشی شد
فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در پی وقوع سرقت‌های خودرو، منزل، احشام، قاپ‌زنی، اماکن خصوصی، اماکن دولتی و کلاهبرداری در سطح شهر شیراز و استان فارس، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. سردار حبیبی افزود: با انجام اقدامات شبانه‌روزی، کارآگاهان پلیس آگاهی 8 باند از سارقان و یک باند 12نفره کلاهبرداری مشارکتی به‌عنوان خرید اقلام و محصولات کشاورزی با 45 فقره کلاهبرداری از شهروندان را شناسایی کردند. وی تصریح کرد: در این راستا 30 سارق و کلاهبردار و 8 خریدار اموال مسروقه دستگیر و در تحقیقات تکمیلی پلیس به 210 فقره سرقت و کلاهبرداری (14 فقره سرقت خودرو، 39 فقره سرقت احشام، 86 فقره سرقت منزل، 10 فقره قاپ‌زنی، 11 فقره اماکن دولتی، 5 فقره اماکن خصوصی و 45 فقره کلاهبرداری) اعتراف کردند.
دپوی تریاک در منزل مسکونی
فرمانده انتظامی استان از کشف 107 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در بازرسی از یک منزل مسکونی در شهرستان شیراز خبر داد. وی با بیان اینکه مأموران با هماهنگی مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند، تصریح کرد: در بازرسی از آن منزل، 107 کیلوگرم تریاک، 3 قبضه اسلحه برنو، پنج‌تیر و گلوله‌زنی غیرمجاز و 540 عدد فشنگ مربوطه کشف شد. فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه دراین‌خصوص یک قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر شد، تصریح کرد: مبارزه با سوداگران مرگ به‌صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
کالای قاچاق به مقصد نرسید
سردار حبیبی در ادامه با اشاره به اقدامات و عملکرد پلیس امنیت اقتصادی استان فارس، افزود: در سال جاری 694 پرونده در راستای مبارزه با کالای قاچاق در پلیس امنیت اقتصادی تشکیل شده و دراین‌خصوص 562 دستگاه خودرو توقیف و 706 متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند. وی گفت: طی این مدت بالغ‌بر 386 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در سطح استان فارس کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 43 درصد افزایش داشته است. کشف بالغ‌بر 5 تن انواع موادمخدر، جمع‌آوری 2 هزار و 764 معتاد متجاهر و دستگیری 85 اراذل و اوباش از دیگر موارد مهمی بود که سردار حبیبی در تشریح اقدامات و عملکرد سال جاری پلیس فارس، آن‌ها را رسانه‌ای 
کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی