[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

فارس قطب بیلیارد کشور است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
اخیراً مسابقات کشوری بولینگ و بیلیارد در شهر شیراز برگزار و خبرهای خوش در حوزه بانوان مخابره شد. جشنواره رویدادهای بیلیاردی در شیراز، گرامیداشت ورزشکاران شهید که در 5 رشته برگزار شد که 2 رشته به بخش بانوان و 3 رشته به بخش آقایان اختصاص داشت.
رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد استان فارس دراین‌خصوص گفت: چهارصد ورزشکار در این دوره شرکت کردند که سهم بانوان حدود 100 نفر بود. ما هم با برنامه‌ریزی‌ها و تمرینات خوبی که برای ورزشکاران در رشته پاکت بیلیارد در نظر گرفته بودیم، با اینکه 64 بانو شرکت داشتند، سکوی اول، دوم و سوم مشترک به بچه‌های استان فارس رسید.
محمدعلی جعفری افزود: این مسابقات هم رنکینگ کشوری بود. سال 1402 مقام دوم رنکینگ کشور توسط خانم فاطمه همایونی از فارس کسب شد و در سال 1403 که انتخابی تیم ملی را داشتیم، خانم زهرا زرین‌حقیقی از استان فارس مقام اول را کسب کردند.
وی درخصوص وضعیت استان فارس در حوزه بیلیارد گفت: وضعیت خیلی خوبی داریم. مقام‌آوران زیادی داریم و بچه‌های فارس هم اخیراً اول شدند. 
جعفری با بیان اینکه بیلیارد ازجمله معدود رشته‌هایی است که محدودیت سنی ندارد، گفت: از کودکان 9 ساله  تا افراد بالای 50 سال می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند. بهترین قهرمان‌های کشور کسانی هستند که رشته تحصیلی‌شان مرتبط با ریاضی بوده برای محاسبه ضربه‌ها شدت و قدرت ضربه‌ها همه متأثر است که یک نفر بتواند قهرمان شود.
رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد استان فارس علت رشد فارس در این رشته را زیرساخت‌های خوب و قدمت این رشته در استان دانست و گفت: فارس در تمام رشته‌های بلیلیارد، مقام اول و دوم را در هر دو بخش آقایان بانوان در اختیار دارد و عمده تیم ملی بچه‌های فارس هستند. 32 نفر برتر آقایان در سطح کشور 16 نفرش از بچه‌های فارس هستند و همین باعث شده که سطح کیفی بازی‌ها در استان فارس همیشه متفاوت باشد، هم در برگزاری میزبانی و هم در عرصه قهرمانی.  در مسابقات اخیر هم از 125 ورزشکار، 60 نفر از بچه‌های فارس بودند؛ یعنی استان فارس یه طرف، کل کشور یک طرف. علی‌رغم اینکه در کل کشور نزدیک 40 استان شرکت کرده بود و رقابت سختی بود، ولی عمده شرکت‌کنندگان از استان فارس بودند و موفق شدیم در 5 رشته 7 مدال کسب کنیم.
وی افزود: تلاشمان در هیئت همین است که این جایگاه را حفظ کنیم. برنامه‌های بسیارخوبی داریم، مثل میزبانی مسابقات آسیایی که در همین دوره اخیر رئیس فدراسیون این قول را دادند که با توجه به توانمندی‌های استان فارس، میزبانی مسابقات آسیایی را در نیمه دوم امسال در شیراز داشته باشیم.
جعفری در پاسخ به این سؤال که آیا پتانسیل مدال‌آوری و حضور در میادین جهانی را در بخش بانوان داریم، گفت: بله حتماً. خانم زرین‌حقیقی یک ماه پیش در ریاض بین 16 نفر صعود کردند ولی خوردند به قهرمان جهان و متوقف شدند. کمک مالی هم می‌کنیم برای اعزام به کشورهای حوزه خلیج فارس و هم‌جوره آن‌ها را ساپورت می‌کنیم که برای تمرین و مسابقه همه‌چیز را در اختیار داشته باشند. خیلی امیدواریم در همین سال 1403 بچه‌های استان فارس حداقل یک مدال در مسابقات جهانی به ارمغان بیاورند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی