[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

مذاکره پرسپولیس با گزینه غیرمنتظره، روزنامه شیراز نوین

جدیدترین گزینه‌ای که رضا درویش و دیگر نفرات تصمیم‌گیرنده برای هدایت پرسپولیس روی آن زوم کرده‌اند، سرمربی سابق آژاکس است که کارنامه جالب توجهی نیز در اختیار دارد.
به گزارش ورزش سه، بعداز اعلام اسامی متفاوت برای جانشین اوسمار ویرا، اکنون گزینه جذابی روی میز رضا درویش قرار گرفته تا او را به فکر بیاندازد. گزینه‌ای که احتمالاً با اقبال خوبی ازسوی هواداران این تیم نیز
به‌واسطۀ کارنامه پرباری که در اختیار دارد، همراه باشد.
«یان فنت شیپ» مربی 60 ساله هلندی اکنون نزدیک‌ترین و جذاب‌ترین اسمی است که به باشگاه پرسپولیس معرفی شده تا مدیران این تیم به‌دنبال بررسی شرایط کلی این انتقال باشند. این درحالی بود که باشگاه پرسپولیس پیش‌از این مدعی شده بود برای انتخاب سرمربی خود بودجه‌ای نزدیک به 600 هزار دلاری در نظر گرفته بود و بعید به نظر می‌رسد فنت شیپ با این مبلغ راضی به مذاکره ابتدایی نیز باشد. اما پیگیری خبرنگار ورزش سه نشان می‌دهد پست روز یکشنبه اسپانسر این باشگاه و وعده همراهی با سرخ‌ها و هواداران این تیم برای انتخاب سرمربی مطرح خارجی بی‌ارتباط به این موضوع نباشد و گفته می‌شود آن‌ها قصد دارند بخشی از هزینه این انتقال را متحمل شوند.
فنت شیپ از 1981 تا 1992 عضو آژاکس بود و در ۲۷۳ مسابقه ۲۹ گل برای آن‌ها به ثمر رساند و سابقه حضور در فوتبال آسیا و هدایت تیم ملبورن سیتی استرالیا را نیز در کارنامه دارد.
اما بهتر است اکنون به اتفاقی که این سرمربی 60 ساله به‌تازگی آن را به‌عنوان یک چالش بزرگ پشت‌سر گذاشت بپردازیم: فنت شیپ هفت ماه قبل و در انتخابی جالب توجه توسط مدیران آژاکس در روزهایی که این تیم با تحمل 5 شکست پیاپی و در اتفاقی عجیب در قعر جدول لیگ این کشور حضور داشت، هدایت آن را برعهده گرفت. او البته توانست از این شرایط با موفقیت مدنظر مدیران آژاکس خارج شود و در نهایت تیم را تا رتبه پنجم جدول بالا بکشد. او در طول دوران هدایت این تیم موفق به کسب شانزده برد، 10 تساوی و شش شکست شد و با سیستم هجومی موردعلاقه‌اش در سیستم  3-3-4 به میانگین امتیاز 1.81 دست یابد تا آژاکس را از بحران خارج کند و در نهایت جای خود را به فرانچسکو فاریوری داد.
باید دید این گزینه که تا این لحظه از حیث شرایط مالی مدنظر باشگاه پرسپولیس به عدد مدنظر سرخ‌ها نزدیک است و از کارنامه قابل توجهی نیز برخوردار است، به توافق با آن‌ها دست خواهد یافت یا بار دیگر هواداران این تیم باید در انتظار گزینه دیگری باشند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی