[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

مانور مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

 داور یزدانی- گروه شهرستان‌ها- ارسنجان
مانور مشترک نیروهای امدادی شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگاد با هدف ایجاد آمادگی برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی در جنگل‌ها و مراتع این ۲ شهرستان برگزار شد.
حسن خسروانیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ارسنجان با اعلام این خبر گفت: نزولات آسمانی طی اواخر سال گذشته و سال جاری در سطح حوزه‌های مرتعی و جنگلی شهرستان موجب افزایش پوشش گیاهی مرتعی مناسب از نوع گرامینه‌های یک‌ساله و چندساله در مناطق مختلف شده است.
وی افزود: تعامل و همکاری لازم بین ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگاد برای مقابله با هرگونه آتش‌سوزی احتمالی در جنگل‌ها و مراتع وجود دارد. با توجه به تجارب سال‌های گذشته که با بحران آتش‌سوزی در حد مرزی ۲ شهرستان همراه بود، برنامه اجرای مانور مشترک اطفای حریق در دستور کاری ادارات قرار گرفت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ارسنجان ادامه داد: این مانور با هدف ایجاد آمادگی نیروهای دولتی، طبیعت‌دوستان، گروه‌های مردمی و بهره‌برداران عرصه‌های مختلف منابع طبیعی برگزار شد.
وی به اقدامات انجام‌شده پرداخت و اطلاع‌رسانی، هماهنگی بین‌دستگاهی، آماده‌سازی نیروهای مردمی و تعیین موقعیت مناسب اجرای طرح را از محورهای اصلی مانور دانست.
خسروانیان بیان کرد: این برنامه با حضور فرماندار ارسنجان و تعدادی از مسئولان ادارات هر ۲ شهرستان، نیروهای مردمی و طبیعت‌دوست، بهره‌برداران عرصه‌های منابع طبیعی، خودروهای آتش‌نشانی شهرهای ارسنجان و سعادت‌شهر، مجموعه کارکنان ادارات منابع طبیعی و محیط‌زیست در محل تعیین‌شده‌ای از اردوگاه آموزش و پرورش جنگل بناب حوزه شهرستان ارسنجان برگزار شد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ارسنجان افزود: در این مانور نقاط قوت و ضعف شناسایی شدند و نیروهای حاضر در عرصه ضمن آشنایی با ادوات و دستگاه‌های اطفای حریق، تحت آموزش قرار گرفتند. وی در پایان با آرزوی اینکه در سال جاری شاهد وقوع حریقی در سطح جنگل‌ها و مراتع هر دو شهرستان نباشیم، از مجموعه ستاد مدیریت بحران شهرستان و نیروهای شرکت‌کننده شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگاد در این مانور قدردانی کرد.
فرماندار ارسنجان نیز در حاشیه برگزاری این مانور گفت: برگزاری این‌گونه رزمایش‌ها باعث آمادگی و هماهنگی هرچه بیشتر بین نیروهای اطفای حریق و بهره‌برداران طبیعت و جلوگیری از ازبین‌رفتن این نعمت‌های خدادادی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی