[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

آماده بازسازی واحدهای مسکونی اشکنان هستیم، روزنامه شیراز نوین

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس خبر داد: 
آماده بازسازی واحدهای
مسکونی اشکنان هستیم

 ابراهیم صنعتی- گروه خبر 
فرج‌الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس با حضور در نشست مدیریت بحران در شهر اشکنان لامرد با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای بازسازی منازل آسیب‌دیده از زلزله‌های ۴.۶ و ۴.۸ ریشتری این بخش انجام شده است، اظهار داشت: در این زمینه از همه ظرفیت‌های قانونی بهره‌گیری می‌شود.
نصیری در این نشست، گزارشی از فعالیت‌های بهسازی و بازسازی مسکن روستایی در استان فارس ارائه داد و بیان داشت: بر این اساس در سال اول فعالیت دولت سیزدهم، ۶هزار و ۳۳۹ واحد مسکونی روستایی در استان فارس مقاوم‌سازی شده است. این آمار در سال دوم به ۷هزار و ۸۳ واحد رسید و در سه‌ماهه اول سال سوم فعالیت دولت سیزدهم، ۲هزار و ۱۰ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شدند و این روند ادامه داشت، اما مشیت الهی بر آن رقم خورد که در ماه‌های نخست فعالیت سال سوم میهن اسلامی با شهادت سید محرومان، از وجود بابرکت این خادم ملت محروم گردید.
نصیری اضافه کرد: مبلغ تسهیلات اعطایی برای واحدهای مقاوم‌سازی شده نیز در سال اول مسئولیت دولت سیزدهم در استان فارس ۶هزار و ۳۳۹میلیون ریال بود و در سال دوم این رقم به ۱۴هزار و ۱۶۶میلیون ریال رسید و در سه‌ماهه نخست فعالیت دولت سیزدهم این رقم به ۴هزار و ۴۲۲میلیون ریال رسید. معاون بازسازی بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: با مشارکت و همراهی نیروهای خدوم و دلسوز در حوزه بازسازی مسکن روستایی، در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در استان فارس ۸۱۷ واحد مسکن روستایی بازسازی شدند. این واحدها در ردیف واحدهای بازسازی‌شده بعد از حوادث به شمار می‌آیند. این شاخص در سال دوم فعالیت دولت خدمتگزار ۵۴۲ واحد و در سه‌ماهه نخست سال سوم فعالیت ۶۳۰ واحد بوده است. همچنین مبلغ وام بلاعوض واحدهای بازسازی بعد از حوادث در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم در استان فارس ۱۷هزار و ۷۱۸میلیون ریال، در سال دوم این وام‌ها ۳۶۳هزار میلیون ریال و در سه‌ماهه سال سوم ۳۰۷هزار میلیون ریال بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی